Powiat Koszaliński

Powiat Koszaliński

A-
A
A+
A
A
A
A
A-
A
A+
A
A
A
A

Wydarzenie

Wielkanocny Jarmark Jamneński w Jamnie

Data: 03.04.2022

Niedziela 3 kwietnia, w godz. 11:00-16:00, Zagroda Jamneńska, ul. Jamneńska 24

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów na Wielkanocny Jarmark Jamneński, który odbędzie się na terenie Zagrody Jamneńskiej w Jamnie.

Na stoiskach czekać będą na Państwa unikatowe przedmioty wykonane przez rękodzielników – stroiki wielkanocne, pisanki, drewniane zabawki, koronki, ceramiczne kubki i patery, rzeźby i malarstwo na drewnie, kosmetyki naturalne, świeczki sojowe, a także świąteczne przysmaki – pierogi, bigos, pieczona biała kiełbasa, chleb na naturalnym zakwasie, wędzone sery, kiszone warzywa oraz ciasta.
Podczas warsztatów plastycznych powstaną palmy wielkanocne – pokazane zostaną przykłady jak z bukszpanu i kolorowej bibuły stworzyć tradycyjne wielkanocne ozdoby, a także jak posiłkując się drewnianymi foremkami wykonać cukrowe baranki.

Podczas jarmarku odbędzie się pokaz wyplatania wiklinowych koszyków. Na najmłodszych czekać będą wielkoformatowe pisanki, które wspólnie udekorujemy jamneńskimi wzorami.
Muzycznie towarzyszyć będą dźwięki akordeonu oraz zespół „Popowianie”.

plakat zapraszający na wielkanocny jarmark jamneński w dniu 3 kwietnia 2022 w Jamnie

Powiat Koszaliński podczas wydarzenia informował i promował będzie badania profilaktyczne, w ramach projektu „Wiem, badam się, zapobiegam – badania dla mieszkańców powiatu koszalińskiego w kierunku wykrywania raka jelita grubego”.

plakat informacyjny o stosiku rekrutacyjnym projektu Wiem, badam się, zapobiegam w Jamnie w dniu 3.04.2022


Udostępnij: Facebook | Twitter