Wydarzenie

Święto piłki ręcznej w Sianowie

Data: 17.05.2024 - 19.05.2024

W dniach 17-19 maja 2024 UKS MORSKI SIANÓW organizuje ogólnopolski turniej piłki ręcznej dziewcząt Morski Cup. To już tradycja sianowskiego klubu, by na zakończenie sezonu zaprosić do sportowej rywalizacji drużyny z całej Polski. Do Sianowa przyjadą drużyny z kilku województw, między innymi z pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego i dolnośląskiego. Warto zaznaczyć, że mecze rozgrywane będą nie tylko w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Sianowie, ale również na plaży w Łazach. W turnieju wezmą udział zawodniczki w roczniku 2011 i młodsze.

Główny cel imprezy to oczywiście popularyzacja piłki ręcznej w regionie Sianowa i okolic. – Ten cel tradycyjnie realizujemy poprzez zabawę, stąd pomysł, by mecze rozgrywać nie tylko w Sali sportowej, ale również na plaży – mówi Mariusz Dobrzeniecki, trener drużyny UKS Morski Sianów. – Chcemy by nie było wygranych i przegranych , by trenerzy czy opiekunowie mogli wyróżnić w Swoim zespole najbardziej ambitną w obronie, najbardziej odważną w ataku – podkreśla trener i pomysłodawca turnieju.

Program turnieju przedstawia się następująco.
Gry rozpoczną się na plaży w Łazach w godzinie 9-13 (piątek i sobota), następnie będą kontynuowane w sali sportowej w godzinach 14:30-18:30 (piątek i sobota), 8:30-12:00 w niedzielę.

Wydarzenie będzie organizowane w ramach projektu: „Morski Cup – turniej piłki ręcznej dziewcząt – Sianów 2024” finansowanego ze środków Gminy Sianów.
Plakat z zaproszeniem na turniej piłki ręcznej dziewcząt w Sianowie w dnia od 17 do 19 maja 2024