Modernizacja wejścia do budynku Starostwa Powiatowego w Koszalinie

Dodano: 26 kwietnia, 2023 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

Trwa modernizacja wejścia głównego do budynku Starostwa Powiatowego w Koszalinie. Prace związane z wymianą nawierzchni na antypoślizgową na podjeździe oraz schodach wraz ze zlicowaniem wycieraczki w hallu głównym budynku, mają na celu zniwelowanie barier i niedogodności dla osób z niepełnosprawnościami, Klientów urzędu.
Na czas trwania remontu wyznaczono numer telefonu 947140239, który pomoże osobie np. poruszającej się na wózku inwalidzkim, o kulach, czy z wózkiem dziecięcym, w kontakcie z urzędem, konkretnym wydziałem. Istnieje możliwość skorzystania z windy w sąsiednim budynku Powiatowego Urzędu Pracy (znajduje się na poziomie 0 z bezpośrednim wjazdem z ulicy) i poprzez łącznik na 4 piętrze możliwy jest przejazd do budynku Starostwa i ponowne skorzystanie z windy. W przejściu/przejeździe drogi pomoże Klientom każdorazowo pracownik obsługujący daną sprawę.
Realizacja prac przez Powiat Koszaliński w ramach projektu pn. „Dostępny urząd – dostępny samorząd. Dostosowanie dostępności przestrzeni publicznej Starostwa Powiatowego w Koszalinie i jednostek organizacyjnych powiatu koszalińskiego”, finansowanie – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 2.18 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.