Powiat Koszaliński

Powiat Koszaliński

A-
A
A+
A
A
A
A
A-
A
A+
A
A
A
A

Aktualności

Mistrzostwa Świata w pływaniu zimowym

Dodano: 16 lutego, 2022 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

W dniach 3-6 lutego 2022 r. w Głogowie odbyła się wyjątkowa impreza Czwarte Mistrzostwa Świata w Pływaniu Lodowym ( IISA 4th Ice Swimming World Championship Glogow 2022), w których wzięło udział ponad 300 najlepszych zawodników na świecie z 28 krajów.  W tym zacnym gronie znaleźli się zawodnicy z Mieleńskiego Klubu Morsów ESKIMOS – Aldona Prusinowska i Zbigniew Choiński, którzy reprezentowali barwy biało czerwone. Każdy z nich startował w dwóch wyścigach i na każdym z dystansów zdobyli medale w swojej kategorii  wiekowej.
Aldona Prusinowska dwa złote medale na 100 i 50 m stylem dowolnym, natomiast  Zbigniew Choiński na 50 m stylem dowolnym złoty medal i na 50 m stylem klasycznym brązowy medal.
Pływacy  rywalizowali w basenie wybudowanym w korycie rzeki Odry w głogowskiej marinie. Temperatura wody  wynosiła 3,1 stopnia Celsjusza. Trzeba pamiętać, że zimowe pływanie jest wyjątkowe ze względu na brak możliwości używania pianek neoprenowych oraz innych zabezpieczeń przed zimnem. Pływacy startują wyłącznie w krótkich, nieocieplanych strojach kąpielowych.
Mistrzostwa świata IISA 2022 w Głogowie rozgrywano na 12 dystansach. Pływanie lodowe zaliczane jest do sportów ekstremalnych. Odbywa się w wodzie o temperaturze poniżej pięciu stopni Celsjusza a zawodnicy muszę wykazać się znakomitą kondycją fizyczną oraz wysoką odpornością na niskie temperatury. Osiąganie sukcesów w tej dyscyplinie możliwe jest dzięki określonym umiejętnościom i odpowiedniemu przygotowaniu.
Serdecznie GRATULUJEMY!

 

galeria zdjęć nadesłana i udostępniona do publikacji przez zwycięzców.

 

 


Udostępnij: Facebook | Twitter