Zdrowo, sportowo i z ofertą bezpłatnych badań

Dodano: 29 czerwca, 2021 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

26 czerwca 2021 r. w Węgorzewie Koszalińskim (gm. Sianów), powiat koszaliński miał przyjemność brać udział w Eko Targach NGO oraz II Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich „Na wesoło i sportowo”. W niesamowicie barwnym i sympatycznym otoczeniu,  zapraszaliśmy mieszkańców powiatu koszalińskiego do profilaktyki, wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach kolonoskopii w ramach projektu „Wiem, badam się, zapobiegam – badania dla mieszkańców powiatu koszalińskiego w kierunku wykrywania raka jelita grubego”. Z ofertą bezpłatnych badań odwiedzamy co roku (od czterech lat) każdą gminę powiatu. Świadomości i chęci dbania o własne zdrowie jest u naszych mieszkańców coraz więcej, co nas bardzo cieszy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się porady dietetyka, który wykonywał bezpłatną analizę składu ciała. Każda osoba odwiedzająca stoisko otrzymała niezbędne informacje dot. badania, ankietę zgłoszenia na badanie wraz z oświadczeniem, publikacje jakie do tej pory ukazały się w projekcie, a także obejrzała film informacyjno – promocyjny wyświetlany podczas promocji projektu przez cały dzień. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie!
Wydarzenie miało na celu integrację środowisk wiejskich, aktywowanie społeczności lokalnej, propagowanie kultury ludowej, a dzięki umożliwieniu nam realizacji promocji projektu, miało również za zadania propagowanie dbania o zdrowie mieszkańców, wykonywanie profilaktycznych badań – by co roku mogli tak licznie i w doskonałym zdrowiu korzystać z oferty kulturalnej regionu.
Organizatorem wydarzenia było Koło Gospodyń Wiejskich z Wierciszewa oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Węgorzewa

zdjęcia stoiska promocyjnego projektu