Zapraszamy do badań kolonoskopii podczas Dożynek Powiatowych w Biesiekierzu

Dodano: 12 września, 2022 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl
10 września 2022 r. podczas Dożynek Powiatowych w Biesiekierzu w godzinach 12-18 spotkaliśmy się już 39 raz z mieszkańcami powiatu koszalińskiego, by przedstawić ofertę projektu „Wiem, Badam się, Zapobiegam – badania dla mieszkańców powiatu koszalińskiego w kierunku wykrywania raka jelita grubego” i zaprosić do bezpłatnych badań kolonoskopii. Badania są wykonywane w SP ZOZ MSWIA w Koszalinie („Poliklinika”) dla mieszkańców powiatu koszalińskiego i miasta Koszalin w wieku 55-64 lat
(a z potwierdzonym obciążeniem genetycznym w wieku 25-65 lat). Podczas uroczystości związanych z podziękowaniami dla rolników za ich plony, wśród ofert Kół Gospodyń Wiejskich, Gmin i innych stoisk wystawienniczych na stadionie w Biesiekierzu, rodziny chętnie zaglądały i do naszego stoiska i korzystały z bezpłatnych porad wykwalifikowanego dietetyka. Kilkanaście osób po rozmowie ze specjalistą ds.chorób nowotworowych, wypełniło ankietę wraz z oświadczeniem i zostało zaproszonych do udziału w bezpłatnych badaniach kolonoskopii. „Mobilny biały namiot” jest już dobrze znany mieszkańcom, odwiedzamy co roku (od pięciu lat) każdą gminę powiatu z ofertą bezpłatnych badań.  Każda osoba odwiedzająca stoisko otrzymała niezbędne informacje dot. badania, ankietę zgłoszenia na badanie wraz z oświadczeniem, publikacje jakie do tej pory ukazały się w projekcie, a także obejrzała film informacyjno – promocyjny wyświetlany podczas promocji projektu przez cały dzień. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie! Lato się kończy, a wraz z z im kończy się nasz Projekt… Nasze ostatnie (40) stoisko można odwiedzić  już za tydzień, 17 września w Niedalinie (gmina Świeszyno), podczas Powiatowego Święta Ziemniaka. Zapraszamy już od godziny 15.