Zabytki z terenu powiatu koszalińskiego odzyskują blask.

Dodano: 19 lutego, 2024 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

Powiat Koszaliński każdego roku wspiera finansowo remonty zabytków położonych na swoim terenie.
W 2024 roku przeznacza 100 tys. zł dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach.

15 lutego 2024 roku Rada Powiatu w Koszalinie przyznała dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na terenie powiatu koszalińskiego.

Dotację rozdysponowano na 6 beneficjentów:

1. Parafię Rzymskokatolicką pw. Św. Antoniego Padewskiego w Osiekach; projekt obejmuje prace konserwatorskie zabytkowej chrzcielnicy w kościele parafialnym.
    Kwota dotacji 30 tys. zł.
  2. Parafię Rzymskokatolicką pw. Trójcy Świętej w Mierzynie; projekt obejmuje prace konserwatorskie i budowlane dachu wieży kościoła w Parsowie.
    Kwota dotacji 10 tys. zł.
  3. Parafię Rzymskokatolicką pw. Chrystusa Króla w Biesiekierzu; projekt obejmuje prace konserwatorskie ścian wewnętrznych kościoła w Parnowie.
    Kwota dotacji 10 tys. zł.
  4. Parafię Rzymskokatolicką pw. Niepokalanego Serca NMP w Bukowie; projekt obejmuje konserwację zabytkowej posadzki w kościele w Komorowie.
    Kwota dotacji 30 tys. zł.
  5. Parafię Rzymskokatolicką pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żydowie; projekt obejmuje prace konserwatorskie, restauratorskie okien witrażowych w kościele w Chociminie.
    Kwota dotacji 10 tys. zł.
  6. Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowe w Koszalinie; projekt obejmuje wymianę podkładów kolejowych oraz wymianę szyn torowiska. Kwota dotacji 10 tys. zł.