Z zaproszeniem na badania profilaktyczne w Mścicach

Dodano: 22 sierpnia, 2022 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

20 sierpnia 2022 r. w miejscowości Mścice, gmina Będzino, podczas Spotkania z kulturą morską, zachęcaliśmy mieszkańców gminy i okolic do skorzystania z oferty projektu „Wiem, Badam się, Zapobiegam – badania dla mieszkańców powiatu koszalińskiego w kierunku wykrywania raka jelita grubego”, w którym wykonywane są bezpłatne badania kolonoskopii. Podczas zabawy, konkursów i występów na placu rekreacyjnym przy Domu Ludowym w Mścicach, rodziny chętnie korzystały z bezpłatnych porad wykwalifikowanego dietetyka. Kilkanaście osób po rozmowie ze specjalistą ds.chorób nowotworowych, wypełniło ankietę wraz z oświadczeniem i zostało zaproszonych do udziału w bezpłatnych badaniach kolonoskopii. Z ofertą bezpłatnych badań odwiedzamy co roku (od pięciu lat) każdą gminę powiatu. Świadomości i chęci dbania o własne zdrowie jest u naszych mieszkańców coraz więcej, co nas bardzo cieszy. Każda osoba odwiedzająca stoisko otrzymała niezbędne informacje dot. badania, ankietę zgłoszenia na badanie wraz z oświadczeniem, publikacje jakie do tej pory ukazały się w projekcie, a także obejrzała film informacyjno – promocyjny wyświetlany podczas promocji projektu przez cały dzień. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie! Najbliższe wydarzenia już 27 sierpnia 2022 w Polanowie. Zapraszamy!