Wyniki konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy

Dodano: 06 września, 2021 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

29 sierpnia 2021 r. podczas Dożynek Ogólnopolskich w Bobolicach „Wdzięczni Polskiej Wsi”, odbył się Konkurs Starosty Koszalińskiego na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.
Komisja w składzie: Ewa Pęczak – Prezes SPFS w Koszalinie; Weronika Pechmann –  Starostwo Powiatowe Koszalin; Wiesława Pawłowska – skarbnik SPFS w Koszalinie oraz Agnieszka Zielińska – sekretarz Komisji Rewizyjnej SPFS w Koszalinie, dokonała wyboru Laureatów konkursu, oceniając prezentowane wieńce pod względem estetyki wykonania, dobory produktów, pomysłu i tradycji wieńca – czyli korony:

I miejsce i nagroda o wartości 2 000,00 zł   – Koło Gospodyń Wiejskich Gołogóra (Gmina Polanów)
Gołogóra wieniec dozynkowy

II miejsce i nagroda o wartości  1 500,00 zł  – Sołectwo Świeszyno (Gmina Świeszyno)
Świeszyno wieniec dozynkowy

III miejsce  i nagroda o wartości 1 000,00 zł – Sołectwo Krępa  (Gmina Bobolice)
Krępa wieniec dożynkowy

Wyróżnienia i nagrody  o wartości każde po 500,00 zł :
Sołectwo Chociwle  (Gmina Bobolice)

Sołectwo Kłanino  (Gmina Bobolice)

Laureaci konkursu 6 września 2021 w Starostwie Powiatowym w Koszalinie odebrali nagrody od Starosty Koszalińskiego Mariana Hermanowicza.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!