Wrzesień z profilaktyką raka jelita grubego, zapraszamy na badania!

Dodano: 02 września, 2022 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

Zapraszamy do skorzystania  z oferty projektu „Wiem, Badam się, Zapobiegam – badania dla mieszkańców powiatu koszalińskiego w kierunku wykrywania raka jelita grubego”, w którym wykonywane są bezpłatne badania kolonoskopii.
Podczas organizowanych na terenie powiatu koszalińskiego wydarzeń kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych, profilaktycznych, zachęcamy uczestników do  skorzystania z bezpłatnych porad wykwalifikowanego dietetyka.
Specjalistyczna waga pomiarowa, wskazuje m.in. wiek metaboliczny, poziom tłuszczu, wody w organizmie i inne ciekawe parametry. Każda porada jest zakończona smacznym i zdrowym poczęstunkiem.
Na miejscu trwają również konsultacje ze specjalistą ds.chorób nowotworowych, po których zapraszamy do wypełnienia ankiety programu badań wraz z oświadczeniem o ochronie danych osobowych, na podstawie których  zapraszamy do udziału w bezpłatnych badaniach kolonoskopii. Z ofertą bezpłatnych badań odwiedzamy co roku (od pięciu lat) każdą gminę powiatu koszalińskiego. Współudział w wydarzeniach podnosi świadomość mieszkańców w zagrożeniach jakie niesie rak jelita grubego i chęć dbania o własne zdrowie. Każda osoba odwiedzająca nasze stoisko tzw. „biały namiot” otrzyma niezbędne informacje dot. badania, publikacje informacyjne jakie do tej pory ukazały się w projekcie, a także ma możliwość obejrzenia filmu informacyjno – promocyjnego wyświetlanego podczas każdej plenerowej akcji. Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie i zapraszamy na najbliższe wrześniowe spotkania!
3 września 2022 – Mielno – podczas wydarzenia Mieleńskie Święto Wody
10 września 2022 – Biesiekierz – podczas wydarzenia Dożynki Powiatowe