Właściciele samochodów elektrycznych i z napędem wodorowym mogą już składać wnioski o wymianę tablic rejestracyjnych na zielone

Dodano: 20 lutego, 2020 | Autor: sylwia.wozniak@powiat.koszalin.pl

Wraz z nowym rokiem w życie weszły przepisy nowelizacji Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie rejestracji i oznaczenia pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych. Część zapisów dotyczy wprowadzenia nowego rodzaju tablic. Kierowcy którzy zarejestrowali swoje „elektryki” przed 1 stycznia 2020 roku, mogą wymienić swoje tablice rejestracyjne, ale nie mają takiego obowiązku. Dlaczego jednak warto to zrobić? Bo kierowcy aut elektrycznych mają swoje przywileje, jak chociażby możliwość poruszania się po buspasach, bezpłatnego parkowania, korzystania z bezpłatnych stacji ładowania czy wjazdu do stref zamkniętych.