UWAGA! ZMIANY OD 1 STYCZNIA 2024 R.

Dodano: 14 grudnia, 2023 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

Właściciel pojazdu jest obowiązany złożyć wniosek o jego rejestrację w terminie 30 dni od dnia:

1. nabycia pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
  2. dopuszczenia do obrotu przez organ Krajowej Administracji Skarbowej pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa niebędącego państwem członkowskim Unii Europejskiej;
  3. sprowadzenia pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej;
  4. w przypadku nabycia pojazdu w drodze spadku (termin biegnie od dnia prawomocnego orzeczenia sądu o stwierdzeniu nabycia spadku albo sporządzenia aktu poświadczenia dziedziczenia).

W przypadku gdy właścicielem pojazdu jest przedsiębiorca prowadzący na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej działalność gospodarczą w zakresie obrotu pojazdami, obowiązany jest on do złożenia wniosku o rejestrację pojazdu w terminie 90 dni.

Podstawa prawna: ustawa z 20 czerwca 1997 r.  – Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1047 ze zm.)