Uruchomiono nabór wniosków w ramach programu Działaj Lokalnie

Dodano: 20 maja, 2021 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

Program „Działaj Lokalnie” jest programem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z siecią 78 Ośrodków Działaj Lokalnie. Celem Programu jest wspieranie i aktywizowanie lokalnych społeczności na terenach wiejskich i w małych miastach poprzez projekty obywatelskie, ważne dla mieszkańców, które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych i poprawie jakości życia oraz przyczyniają się do budowy kapitału społecznego.
Przez 21 lat, wsparcie otrzymało ponad 12 tysięcy lokalnych projektów. W ich realizację zaangażowano ponad 4 miliony uczestników, w tym około 230 tysięcy wolontariuszy.

W całej Polsce ruszyły nabory wniosków w konkursach grantowych 2021, prowadzonych przez Ośrodki Działaj Lokalnie.
Grupy nieformalne, instytucje gminne, organizacje pozarządowe mogą otrzymać do 6 000 zł na działania na rzecz dobra wspólnego. Tegoroczna pula na granty to 3.5 miliona złotych pochodzących ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Poczytaj więcej o Programie i poznaj szczegółowe odpowiedzi na pytania