Turniej piłki ręcznej w Sianowie i na plaży w Łazach

Dodano: 07 czerwca, 2023 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

W dniach 9-11.06.2023 UKS MORSKI SIANÓW organizuje ogólnopolski turniej piłki ręcznej dziewcząt.

W rywalizacji szczypiornistek udział wezmą drużyny z rocznika 2010 i młodsze. Mecze rozgrywane będą nie tylko w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Sianowie, ale również na plaży w Łazach.

Udział w zawodach zapowiedziały drużyny z województw: kujawsko-pomorskiego, śląskiego, dolnośląskiego, lubelskiego.

Główny cel imprezy to oczywiście popularyzacja piłki ręcznej w regionie Sianowa i okolic. – Ale ma być to cel realizowany  poprzez zabawę, stąd pomysł, by mecze rozgrywać również na plaży – mówi Mariusz Dobrzeniecki, trener drużyny UKS Morski Sianów. – Już dziś wszyscy są zwycięzcami , gdyż na koniec roku szkolnego zorganizowali się, by do nas przyjechać i wziąć udział w kilkudniowym sportowym święcie – dodaje.

Turniej będzie wyjątkowym przeżyciem szczególnie dla dzieci z SP 2 Sianów, dla których będzie to pierwszy samodzielny, występ sportowy. –  Tak rozpoczyna się droga sportowa – od uśmiechu, od wsparcia rodzin i koleżanek. Pragniemy jak zawsze stworzyć atmosferę gościnności – tu rola wspaniałych rodziców –  i zabawy w piłkę ręczną . Chcemy by nie było wygranych i przegranych , by trenerzy czy opiekunowie mogli wyróżnić w Swoim zespole najbardziej ambitną w obronie, najbardziej odważną w ataku – podkreśla trener i pomysłodawca turnieju.

Gry rozpoczną się na plaży w Łazach o godzinie 9-13 (piątek i sobota), następnie będą kontynuowane na sali sportowej w godzinach 14:30-18:30 (piątek i sobota), 8:30-12:00 w niedzielę.

Wydarzenie będzie organizowane w ramach projektu: „Turniej piłki ręcznej dzieci i młodzieży na plaży (Łazy) i na Sali ( Sianów)” finansowanego ze środków Gminy Sianów.
Plakat z zaproszeniem na turniej piłki ręcznej na plaży w Łazach i na hali w Sianowie w dniach od 9 do 11 czerwca 2023
tekst i plakat udostępniony przez UKS Morski Sianów