Powiat Koszaliński

Powiat Koszaliński

A-
A
A+
A
A
A
A
A-
A
A+
A
A
A
A

Aktualności

Szczepienia HPV dla dziewcząt z subregionu koszalińskiego

Dodano: 15 listopada, 2021 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

Rak szyjki macicy jest drugim najczęściej występującym nowotworem wśród kobiet na świecie i trzecią co do częstości przyczyną zgonów. Jest to wirus brodawczaka ludzkiego, czyli stan przednowotworowy lub nowotwór szyjki macicy, który jest drugim najczęściej występującym nowotworem wśród kobiet i trzecią co do częstości przyczyną zgonów na świecie. W Polsce województwo zachodniopomorskie plasuje się na drugim miejscu pod względem najwyższej umieralności z powodu tego typu nowotworu.
Niestety świadomość na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą śmiertelny wirus HPV jest bardzo niska. Aby uświadomić mieszkańców, jak ważna jest profilaktyka, zachęcamy do przystąpienia do projektu „Stop HPV w subregionie koszalińskim, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Obszar realizacji projektu obejmuje subregionu koszalińskiego, powiatów: sławieńskiego, koszalińskiego, białogardzkiego, kołobrzeskiego oraz Miasta Koszalin.
Główne założenia projektu to bezpłatne spotkania edukacyjne oraz szczepienia profilaktyczne odgrywające kluczową rolę w zmniejszeniu zagrożenia zachorowalności na HPV.
Szczepienia profilaktyczne skierowane są do grupy 1095 dziewczynek, które w latach 20212022 rocznikowo osiągną wiek 12 lat oraz mieszkają i/lub uczą się w szkołach podstawowych posiadających jednostkę prawną na terenie realizacji projektu. Działania edukacyjne skierowane są zarówno do dzieci, które skorzystają z bezpłatnych badań jak i ich rodziców/opiekunów prawnych.

Szczegółowe informacje na temat projektu.
Zgłoszenia do projektu można dokonać za pośrednictwem strony internetowej lub kontaktując się bezpośrednio z przychodnią współpracującą przy projekcie:
Przychodnia Bezpieczna Rodzina Radosław Zając ul. Lelewela 7, 75450 Koszalin, nr tel.: 789340268
plakat projektu dot. bezpłatnych szczepień przeciw wirusowei brodawczaka ludzkiego HPV dla dziewczynek w wieku 12 lat


Udostępnij: Facebook | Twitter