Spotkanie z sołtysami w Świeszynie

Dodano: 14 marca, 2022 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

12 marca 2022 r. wystartował czwarty rok spotkań z mieszkańcami powiatu koszalińskiego, informujący o realizacji projektu „Wiem, badam się, zapobiegam…”, w którym wykonywane są bezpłatne badania kolonoskopii.
W spotkaniu – Powiatowy Dzień Sołtysa, udział wzięło ponad 80 osób, sołtysów ze wszystkich gmin powiatu koszalińskiego. Przedstawiciele tak dużej grupy osób, zapoznali się z dobrze już znanym programem, każdy otrzymał materiały informacyjno – promocyjne, plakaty, publikacje, by wśród lokalnej społeczności kolejny już rok namawiać do profilaktyki raka jelita grubego – poprzez wykonanie bezpłatnej kolonoskopii w SP ZOZ MSWiA w Koszalinie.
Podczas spotkania uczestnicy mogli zapisać się na badanie poprzez wypełnienie ankiety, zasięgnąć porady specjalisty ds. chorób nowotworowych. Kierownik projektu – Agnieszka Kulesza, zaprezentowała zakres działań projektu, zachęciła do rozpowszechniania właśnie przez Sołtysów informacji wśród mieszkańców o trwającym projekcie i o konieczności wykonywania badań profilaktycznych.