A

Aktualności

Remis Victorii SP 2 Sianów w Szczecinie

Dodano: 19 czerwca, 2023 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

Młode piłkarki Victorii SP2 Sianów ubiegające się o awans do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorek U-16 rozegrały pierwszy barażowy mecz z LFA Szczecin . Grając na wyjeździe zremisowały 1:1 (1:0).  Pierwsza połowa zdecydowanie należała do piłkarek z Sianowa, które powinny ją wygrać kilkoma bramkami. Przewaga Victorii SP2 była ewidentna. Szczecinianki pierwszy strzał oddały dopiero w 35 minucie. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla Victorii SP 2 bo już w 4 minucie Klaudia Żubryj po rozegraniu rzutu rożnego z bliska wpakowała piłkę do siatki LFA. Bramka dała wiele pewności sianowiankom, które co rusz stwarzały dogodne sytuacje do strzelania kolejnych bramek. W 8 minucie Natalia Noworolnik z rzutu wolnego uderzyła w poprzeczkę. W 13 minucie ładną akcję Wiktorii Kwiatkowskiej sam na sam wybroniła szczecińska bramkarka. W 19 minucie Aleksandra Jabłońska strzela w słupek. W 33 minucie ponownie Wiktoria Kwiatkowska sam na sam z bramkarką nie wykorzystuje  dogodnej sytuacji. W 35 minucie Aleksandra Jabłońska ponownie uwzięła się na słupek. Tak więc pierwsza połowa kończy się prowadzeniem Victorii SP2 1:0. W 44 minucie sianowiankom należał się karny za faul w polu karnym na Klaudii Żubryj ale gwizdek milczał.

W 48 minucie po raz pierwszy groźnie zaatakowały piłkarki ze Szczecina i najpierw sam na sam wybroniła Nikola Synówka a dobitka trafiła w słupek. W drugiej połowie więcej z gry miała drużyna ze Szczecina, która teraz więcej atakowała ale bez efektu. W 71 minucie Zosia Kudłaczek kiwnęła trzy przeciwniczki  i zmarnowała sam na sam. W ostatniej minucie regulaminowego czasu szczęście uśmiechnęło się do piłkarek LFA i po uderzeniu Oliwii Grewling  szczecinianki doprowadziły do szczęśliwego dla nich wyniku remisowego.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się w środę 21 czerwca o godz. 16.30 w Sianowie na stadionie przy ulicy Strzeleckiej 11.

Skład Victorii SP2 Sianów: Nikola Synówka, Oliwia Kulesza, Natalia Noworolnik, Zuzanna Perz, Zofia Kudłaczek ( 75 Kaja Chojnowska), Małgorzata Capar, Aleksandra Jabłońska, Wiktoria Kwiatkowska ( 53 Milena Waleńska), Klaudia Żubryj ( 80+4 Julia Zdybicka), Martyna Ryncewicz (67 Julia Turowska). W rezerwie pozostały: Maja Klekociuk, Maja Świrska, Kornelia Arabasz.

zdjęcia z meczu eliminacyjnego wraz z info-relacją przesłał trener Jędrzej Bielecki