Aktualności

Relacja ze zmagań LZS w Pyrzycach

Dodano: 11 października, 2022 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

8 października 2022 r. na arenach sportowych  w Pyrzycach odbyły się XX Wojewódzkie Igrzyska Sportowo-rekreacyjne Ludowych Zespołów Sportowych oraz Zachodniopomorskie Igrzyska Mieszkańców Wsi i Miasteczek.
Powiat Koszaliński reprezentowało 40 zawodników w tym silna grupa młodzieży z Zespołu Szkół CKR Bonin.
Drużyna osiągnęła historyczny sukces zdobywając po raz drugi z rzędu I miejsce. Przypomnijmy, że w roku 2021 w Resku również drużyna zdobyła I miejsce.
Powiat Koszaliński zdobył  275,5 punkty!

Przewodniczacy Stowarzyszenia LZD Władyslaw Kozioł ze Starostą Koszalińskim Marianem Hermanowiczem ,zdjęcie przekazanie pucharu za zajęcie 1 miejsca LZS w Pyrzycach

Rozegrano wiele konkurencji i  odbywały się w następujących dyscyplinach: piłka siatkowa kobiet i mężczyzn, trójki koszykarskie  kobiet i mężczyzn, rzuty do kosza kobiet i mężczyzn, skok w dal z miejsca, marsz magazyniera, szachy kobiet i mężczyzn, tenis stołowy kobiet i mężczyzn, strzał na bramkę, konkurencje sprawnościowe tor przeszkód, wyciskanie ciężarka, marsz magazyniera, strzelanie z broni pneumatycznej, strzał na bramkę i niezwykle widowiskowa i zacięta konkurencja przeciąganie liny przez mężczyzn.

Drużyna siatkarek pod kierunkiem kapitana drużyny Magdaleny Marszałek zdobyła brązowy medal, siatkarze cenne punkty do klasyfikacji generalnej, Karol Kołaszewski zdobył złoty medal, jego pięcioosobowa drużyna p przeciąganiu liny zdobyła srebrny medal, Hanna Maszkiewicz to multimedalistka Ogólnopolskich Igrzyska zdobyła dotychczas 4 złote medale w wyciskaniu ciężarka a na obecnych Igrzyskach zdobyła złoty medal w strzelaniu z broni pneumatycznej. Filip Jachimowski zdobył srebrny medal w strzelaniu a Amelia Jachimowska  cenne punkty do klasyfikacji generalnej jest uczennicą szkoły Zespołu Szkól CKR Bonin. Uczniowie tej szkoły zdobyli grad medali. Gabryś Maja 2 złote medale w trójkach koszykarskich i w konkurencji rzutów do kosza. Zabrocka Nadia, Bartosz Pietrzak, Racięda Małgorzata i Nikodem Banasiak w sztafecie 4x200m zdobyli srebrny medal.

Bartek Pietrzak zdobył w sumie 3 srebrne medale oprócz sztafety  w konkurencji tor przeszkód i w skoku w dal z miejsca.  Nikodem Banasiak oprócz srebrnego medalu w sztafecie również zdobył srebrny medal w przeciąganiu liny. Nadia Zabrocka zdobyła złoty medal w konkurencji drużynowej trójek koszykarskich,  srebrny medal w sztafecie i  srebrny medal w konkurencji tor przeszkód. Ubiegłoroczny absolwent: Jakub Bieliński zdobył złoty medal w konkurencji rzutów do kosza oraz srebrny w trójkach koszykarskich. W konkurencji tenisa stołowego mężczyzn zdobyliśmy srebrny medal. Absolwent szkoły Paweł Cieśla zdobył srebrny medal w przeciąganiu liny.

Wszystkie medalowe miejsca i cenne zawodników naszej drużyny przyczyniły się do zajęcia I miejsca w punktacji generalnej i zdobycia okazałego pucharu.

Jednym z głównych celów realizacji rozgrywek było upamiętnienie 75 lecia LZS w Polsce i na Pomorzu Zachodnim.