Aktualności

Relacja ze zmagań – UKS Victoria SP2 Sianów

Dodano: 12 czerwca, 2023 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

UKS VICTORIA SP2 UTRZYMAŁA SIĘ W III LIDZE

Tak zwany potocznie zwycięski remis zanotowała drużyna Victorii SP2 Sianów w ostatnim meczu rundy wiosennej sezonu 2022/2023 remisując 1:1 z UKS Górnicza Konin. Przed ostatnią kolejką rundy rewanżowej zespół z Sianowa wyprzedzał ekipę z Konina o 3 punkty i każda wygrana i remis dawały sianowiankom utrzymanie. I tak się stało. W rundzie jesiennej w Koninie również padł remis 1:1. Tam bliżej wygranej był zespół Victorii SP2. Sianowianki prowadziły 1:0 po bramce Klaudii Majerczak i straciły przypadkową bramkę na 1:1. Tamten mecz sianowianki powinny były wygrać, stworzyły wiele dogodnych sytuacji do strzelenia bramek ale ich nie wykorzystały. Jednak remis na wyjeździe jak się teraz okazało nie był najgorszy. Pierwsze kilkanaście minut meczu w Sianowie zapowiadało klęskę zespołu z Konina. Sianowianki co rusz stwarzały dogodne sytuacje do strzelania bramek, jednak były bardzo nieskuteczne. Niestety w  17 minucie błąd sianowskiej defensywy wykorzystała Maria Kowalewska i koninianki objęły prowadzenie 1:0. Zszokowane stratą gola sianowianki nagle straciły rezon i mecz się wyrównał. Do przerwy wynik już się nie zmienił i to przyjezdne były bliżej utrzymania w III lidze. Na drugą połowę sianowianki wyszły z wielką wolą odrobienia strat i to im się bardzo szybko udało bo już w 48 minucie po ładnym podaniu Klaudii Rogowicz wyrównującą bramkę strzeliła Wiktoria Ostróżka. I było 1:1. Nie mające nic do stracenia koninianki co chwilę kontrowały i trzeba przyznać, że stworzyły kilka dogodnych sytuacji. W 57 minucie sianowianki uratowała poprzeczka i przytomna interwencja Klaudii Majerczak, która zastępowała nieobecną pierwszą  bramkarkę Victorii SP2 .  W 66 minucie nieźle grająca Klaudia Rogowicz zmarnowała stuprocentową sytuację . W 74 minucie mogło być prowadzenie Górniczej ale nie wykorzystały super okazji. Jeszcze raz bo 85 minucie sianowianki wróciły z dalekiej podróży. Jedna z piłkarek z Konina będąc niedaleko bramki strzeliła nad poprzeczką.  Ostatecznie spotkanie zakończyło się polubownie 1:1 co było bardzo korzystnym wynikiem dla ekipy z Sianowa.

Skład Victorii SP2 Sianów: Klaudia Majerczak, Wiktoria Ostróżka, Karolina Wieczorek, Eliza Cichoń, Aleksandra Małolepszy, Monika Garbicz, Klaudia Rogowicz ( 90 Iwona Grub-Malinowska), Wiktoria Huda, Maja Gadomska (50 Judyta Kłosowska ( 89 Natalia Bryzek), Nadia Łyszyk, Pola Pasik.

Trener Jędrzej Bielecki i kierownik zespołu Jacenty Życiński wypowiadając się po meczu zadowoleni byli z osiągnięcia celu jakim było utrzymanie w III lidze ale nie z przebiegu meczu.

17 czerwca odbędzie się sparing z Niemkami z S.C. Oberthavel Velten, a 24 czerwca w Sianowie gramy XXV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet im. Anny Bocian o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego pod Patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej.