Aktualności

Relacja ze zmagań piłkarskich Victorii SP2 Sianów

Dodano: 20 czerwca, 2023 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

PORAŻKA VICTORII SP 2 SIANÓW Z S.C. OBERTHAVEL VELTEN

Wysokiej porażki doznała ekipa Victorii SP2 Sianów 0:8 w meczu kontrolnym z seniorkami SC Oberthavel Velten. Mecz w związku z dniami Sianowa rozegrany został na Euroboisku Bałtyku w Koszalinie. Zespół Victorii SP2 był bardzo osłabiony brakiem wielu podstawowych zawodniczek co wiązało się z ich obecnością na imprezach w Sianowie oraz podjęciem pracy sezonowej w pasie nadmorskich miejscowości. Dziewczyny, które je zastępowały były bardzo młode i nie poradziły sobie fizycznie. Jeszcze do przerwy było jako tako bo sianowianki przegrywały tylko 0:1. Niestety po przerwie worek się rozwiązał i piłkarki z Niemiec strzeliły jeszcze 7 bramek i spotkanie zakończyło się wynikiem 0:8 dla przyjezdnej niemieckiej ekipy.  Drużyna niemiecka była o wiele starsza, większość po dwudziestce i silniejsza fizycznie od swoich przeciwniczek z Sianowa i bezwzględnie to wykorzystała. Mecz bardzo dobrze sędziowała Klaudia Dziubak.

W najbliższym czasie młode piłkarki roczniki 2008-2010 czeka rewanżowe spotkanie, eliminacyjne do Centralnej Ligi Juniorek U-16. Mecz odbędzie się w środę 21.06.2023 r. o godz.16.30 w Sianowie.

Natomiast w sobotę 24.06.2023 r. od godziny 10.30 sianowski stadion będzie gościł uczestniczki XXV Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Kobiet im. Anny Bocian o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego pod Patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zdjęcia przedstawiają zespoły Victorii SP 2 Sianów i SC Oberthavel Niemcy przed i w trakcie meczu.