Relacja ze spinningowych mistrzostw koszalińskiego okręgu PZW

Dodano: 31 maja, 2021 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

W dniach 22-23 maja na Zalewie Rosnowskim odbyły się otwarte  Mistrzostwa Koszalińskiego Okręgu w dyscyplinie spinningowej. Zbiórkę (miejsce startu) wyznaczono na łowisku wędkarskim „Wyspa” skąd losujący sektor A przewożeni byli łodziami na przeciwległy brzeg zalewu. Sektor B – to prawa strona zalewu. Organizatorem, na zlecenie OKS był Wędkarski Klub Sportowy „Jurmen”, który z okazji swojego 15 – lecia ustanowił dodatkową klasyfikację, jaką była rywalizacja drużynowa (po 2 zawodników reprezentujących kołu lub klub).

Sobotnią I turę rozpoczęto o godz. 13.00 i czas jej trwania to 6 godzin łowienia. Temperatura, tylko + 12 stopni, wiatr, deszcz, burze i grad – towarzyszyły spinningistom, przez całe sobotnie popołudnie. Ryby jednak brały. W pierwszej turze w sektorze A złowiono 7 szczupaków i 5 okoni, natomiast w sektorze B – 2 szczupaki i 10 okoni. W niedzielnej turze, którą rozpoczęto o godz. 7.00, w sektorze A złowiono 2 szczupaki i 15 okoni. Sektor B, w kierunku którego wiał porywisty  wiatr a fale obijały się o brzeg – nie złowiono żadnej ryby. Przy brzegu nie było drobnicy to i drapieżnik opływał ten rejon z daleka.
Łącznie w mistrzostwach złowiono: 11 szczupaków o całkowitej długości 586 centymetrów, 30 okoni o łącznej długości 663 cm, największy szczupak – 66,3 cm – kol. Jaworski Ryszard z koła Koszalin Miasto, największy okoń o długości 38,4 cm został złowiony przez Cezarego Ejsaka z koła „Okoń” Jedliny. Wszystkie złowione ryby, zmierzone przez komisję sędziowską poruszającą się na łodzi, wróciły do wody.

WYNIKI MISTRZOSTW:
1 miejsce i tytuł Mistrza Okręgu na 2021 rok zdobył Ryszard Jaworski z koła Koszalin Miasto – 4 pkt sektorowe,
2 miejsce i tytuł I Wicemistrza Okręgu zdobył Boguś Grzegorz z klubu „Trotka” w Sianowie – 5 pkt
3 miejsce i tytuł II Wicemistrza okręgu uzyskał Mateusz Makara z koła „Okoń” Jedliny – 8 pkt
4 miejsce – kol. Duszak Mateusz z koła „Radew” Niedalino – 9 pkt
5 miejsce – kol. Bielaszewski Jakub z koła w Sianowie – 11 pkt, W pierwszym dniu łowca trzech szczupaków, w tym jedenego o dł. 63,1 cm
6 miejsce – kol. Mirosław Ustianowski z koła „Okoń” Jedliny – 11 pkt

DALSZE MIEJSCA ZAJĘLI:
7. Wołujewicz Andrzej z koła w Rosnowie – 11 pkt
8. Kunc Rafał z koła „Okoń” Jedliny – 12 pkt
9. Tomasz Wesołowski z koła „Okoń” Jedliny – 13 pkt
10. Rafał Jastrowski z koła „Okoń” Jedliny – 14 pkt
11. Wanga Damian z koła Rosnowo – 15 pkt
12. Cezary Ejsak z koła „Okoń” Jedliny – 15 pkt
13. Rafał Duszak z koła „Radew” Niedalino – 16 pkt

Pozostali zawodnicy nie zostali sklasyfikowani, ponieważ nie złowili żadnej ryby wymiarowej. Zwycięzcy (do 6 miejsca) otrzymali puchar i dyplomy, a pierwsza trójka, oryginalne medale. Ponadto każdy z nich otrzymał wartościową nagrodę rzeczową w postaci wędek i kołowrotków. Zwycięzca mistrzostw okręgu ma prawo startu w mistrzostwach Polski lub prawo startu w eliminacjach do zawodów Grand Prix Polski na 2022 rok. Koszt startowego pokrywa okręg.

Z okazji jubileuszu WKS „Jurmen” wprowadzono klasyfikację drużynową w tych mistrzostwach.

ZWYCIĘSKIE DRUŻYNY TO:

1. „Okoń” Jedliny III w składzie Mateusz Makara i Tomasz Wesołowski – 21 pkt
  2. „Okoń” Jedliny I w składzie Mirosław Ustianowski i Rafał Kunc -23 pkt
  3. Koszalin Miasto w składzie Ryszard Jaworski i Artur Biagański – 24 pkt
  4. WKS „Trotka” Sianów w składzie Boguś Grzegorz i Waldemar Bartosiewicz – 25 pkt
  5. „Radew” Niedalino w składzie Mateusz Duszak i Rafał Duszak – 25 pkt
  6. Koło Rosnowo w składzie Andrzej Woiłujewicz i Damian Wanga – 26 pkt
  7. „Okoń” Jedliny II w składzie Rafał Jastrowski i Cezary Ejsak – 29 pkt,
  8. „Topik” Białogard w składzie Leszek Szczepański i Patryk Górzyński – 40 pkt
    W imieniu Zarządu WKS „Jurmen” okazałe puchary wręczył, w towarzystwie Przewodniczącego Okręgowego Kapitanatu Sportowego kol. Bogusława Siwieli,  Prezes Klubu kol. Jerzy Makara.

Relacje i zdjęcia przekazał: Sędzia Główny Mistrzostw Okręgu – Jerzy Makara
fotorelacja z zawodów, zdjęcia wędkarzy z rybami