A

Aktualności

Relacja z XXV Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Kobiet im.Anny Bocian

Dodano: 28 czerwca, 2023 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

W Sianowie rozegrany został XXV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet im.Anny Bocian o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego pod Patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Turniej rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych: OPEN i 2010 i młodziki.

W kategorii Open w gronie siedmiu zespołów zwyciężyła drużyna WIKĘDU GOSRiT LUZINO , która wygrała 5 meczów i zremisowała tylko 1 mecz.  Drugie miejsce przypadło KP Błękitni Stargard, zespołowi również bez porażki ale dwa remisy spowodowały spadek na drugie miejsce. Trzecie miejsce zajęły gospodynie turnieju piłkarki UKS Victoria SP2 I Sianów. Czwarte miejsce zajął doświadczony zespół Stali Jezierzyce. Piąte okazały się piłkarki z drugiego zespołu z Sianowa. Szóste miejsce zdobyły piłkarki KP Drawsko a siódme młode piłkarki Ceramika Łubiana.

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Katarzyna Mądrowska a bramkarką Iwona Karpicka obie  z Błękitnych Stargard. Królową strzelczyń z 9 bramkami została Pulina Lublewska z Wikędu GOSRiT Luzino.

TABELA KOŃCOWA TURNIEJU W KATEGORII OPEN

1 miejsce Wikęd GOSRiT Luzino           6  16  28-1  trener Sylwester Piątek
2 miejsce KP Błękitni Stargard              6  14  22-2              Katarzyna Mądrowska
3 miejsce UKS Victoria SP2 I Sianów   6  11  20-3               Arkadiusz Żubryj
4 miejsce KS Stal Jezierzyce                  6   7     6-9               Mateusz Perlański
5 miejsce UKS Victoria SP2 Sianów     6   6     5-37             Ernest Kłosowski
6 miejsce AP Drawsko                            6   3     4-22            Kamil Kuprowski
7 miejsce Ceramika Łubiana                 6    3     5-24            Jarosław Waszczuk

W kategorii Młodziczek 2010 i młodsze triumfowała pierwsza drużyna AZS UAM Poznań, wygrywając wszystkie mecze i przy tym nie straciła żadnej bramki. Trenerką ekipy była Zuzanna Sawicka. Drugie miejsce zajęła drużyna Ceramiki Łubiana, która przegrała tylko z późniejszymi zwyciężczyniami turnieju zespołem z Poznania. Trzecie miejsce podobnie jak w kategorii Open zajęły piłkarki miejscowej Victorii SP2 Sianów. Czwarta lokata przypadła zespołowi AP Drawsko, a piąta drugiemu zespołowi ZAS UAM Poznań. Szóste miejsce trafiło się młodemu zespołowi rezerw z Sianowa.

Najlepszą zawodniczką wybrana została Martyna Ryncewicz z UKS Victoria SP2 Sianów, bramkarką Sandra Cymerman z Ceramiki Łubiana a królową strzelczyń z dorobkiem 12 bramek Klara Bajon z pierwszego zespołu AZS UAM Poznań.

TABELA KOŃCOWA TURNIEJU W KATEGORII 2010 I MŁODSZE

1 miejsce AZS UAM I Poznań                      5  15  31-0  trenerka Zuzanna Sawicka
2 miejsce Ceramika Łubiana                       5  12  24-2  trener Jarosław Waszczuk
3 miejsce UKS Victoria SP 2 I Sianów        5   9   19-6  trenerka Klaudia Majerczak
4 miejsce AP Drawsko                                  5   4    9-14 trener Kamil Kuprowski
5 miejsce AZS UAM II Poznań                     5   4    8-17 trenerka Zuzanna Sawicka
6 miejsce UKS Victoria SP2 Sianów           5   0    0-52 trenerka Klaudia Majerczak

Dzięki modłom do nieba organizatorom turnieju Victorii SP2 Sianów ( współorganizatorem było też Województwo Zachodniopomorskie) dopisała piękna słoneczna pogoda oraz sponsorzy turnieju na czele z: Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, Polskim Związkiem Piłki Nożnej, Powiatem Koszalińskim,  Gminą Sianów. Ponadto środków na sprawne przeprowadzenie turnieju i nagrody nie szczędzili: PGK Koszalin, ARKA Sianów, Bank Spółdzielczy Sławno Oddział Sianów, ZZPN Szczecin, Gmina Sianów, Radio Koszalin, Kabel-Technik Czaplinek, Iwona Grub-Malinowska oraz Arkadiusz Żubryj Mielno, który zadbał o napoje dla ekip. Zwycięzcy zawodów otrzymali  okolicznościowe wygrawerowane dyplomy.  Ponadto wszystkie zespoły otrzymały statuetki oraz  nagrody rzeczowe w postaci głównie sprzętu sportowego. Nie zabrakło tez nagród indywidualnych  a  trenerka  zwycięskiej ekipy z Poznania w kategorii 2010 i mł. Otrzymała słodycze w postaci okazałego tortu. Ponadto rodzice zawodniczek z Sianowa zadbały, żeby nie zabrakło ciast, kawy i herbaty. Wszystkie ekipy otrzymały też na obiad pizzę z Parkowej Gospody w Sianowie.

Nagrody wręczał Przewodniczący Rady Miejskiej w Sianowie Janusz Machała w asyście  działaczy UKS Victoria SP2 Sianów. Buchalterię oraz spikerkę zawodów prowadził Ryszard Wątroba a zawody bardzo dobrze sędziowali :Klaudia Dziubak, Marcin Bojaryn, Krystian Witkowski, Tomasz Mateusz, Arkadiusz Karliński.

Pomimo kilku potknięć uważam, że nasz turniej w Sianowie był udany powiedział Prezes Victorii SP2 Sianów Jędrzej Bielecki a to też dzięki oddanym działaczom i rodzicom dziewczyn,  których kilku wymienię: Państwo Aneta i Przemysław Ryncewiczowie, Aleksandra Kulesza, Marlena Markowska, Państwo Anna i Filip Kaczorowscy, Jacenty Życiński, Arkadiusz Żubryj, Ernest Kłosowski, Anna Grochowska. Nie sposób wymienić wszystkich ale pozostałym , którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia zawodów serdecznie dziękuję.

Zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem medialnym. Relacje z turnieju przeprowadziła min. TVP3 Szczecin, TVMax, Radio Plus, Radio Koszalin oraz redaktorzy gazet na czele z Jackiem Wójcikiem z Głosu Koszalińskiego.

W trakcie turnieju prowadzona była też akcja charytatywna na rzecz małego mieszkańca Sianowa Antosia, który urodził się z zespołem wad wrodzonych .

Foto i info relacja przesłana przez Trenera Jędrzeja Bieleckiego – UKS Victoria SP2 Sianów