Relacja z XXIV Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Kobiet im. Anny Bocian

Dodano: 17 sierpnia, 2022 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

Na boiskach stadionu miejskiego w Sianowie rozegrany został XXIV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego pod Patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych :OPEN , Młodziczek i Orliczek.  W starszej kategorii ostatecznie zagrało sześć zespołów systemem każdy z każdym. Najlepiej wypadły dziewczyny z Ladies Soccer Team z Gorzowa Wlkp., które wygrały 4 mecze i jeden zremisowały. Wyniki te dały im pewne zwycięstwo w turnieju.

W zespole z Gorzowa Wlkp. wystąpiły: Paulina Brzozowska, Iza Lewicka, Jagoda Lewicka, Anna Okulewicz, Marta Kamińska, Kamila Szafrańska, Oliwia Olender i Żaneta Medyńska.  Zespół z Gorzowa jeszcze na wiosnę grał udanie w II lidze kobiet, był faworytem zawodów i nie zawiódł. W  składzie zwycięskiego zespołu grała min. Anna Okulewicz, która w 2013 roku zdobyła z reprezentacją Polski do lat 17  Mistrzostwo Europy.

Drugie miejsce przypadło zespołowi KP Błękitni Stargard, trzecie KS Stal Jezierzyce, czwarte MLKS Tucholanka Tuchola, piąte UKS Victoria SP2 Sianów a szóste AP Drawsko.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Zuzanna Czapiewska z Tucholanki , królową strzelczyń Anna Okulewicz z Gorzowa a bramkarką Maja Krzepkowska ze Stargardu. W drużynie  Victorii SP2 zabrakło wielu doświadczonych zawodniczek i na boisku występowała w  bardzo odmłodzonym składzie: Maja Malczewska, Otylia Gawlikowska, Wiktoria Huda, Pola Pasik, Monika Garbicz, Nikola Synówka, Zofia Kudłaczek, Eliza Cichoń, Natalia Bryzek, Aleksandra Małolepszy, Klaudia Żubryj i Dominika Kubsch. Opiekunem sianowskiej ekipy była Jolanta Siwińska, 89-krotna reprezentantka Polski Seniorek.

W kategorii młodziczek ( 2010 i młodsze) zagrały trzy zespoły systemem każdy z każdym mecz i rewanż.  Najlepszą zdecydowanie okazała się drużyna Victorii SP 2 Sianów, która wygrała 3 mecze i tylko jeden zremisowała. Drugie miejsce przypadło zespołowi MLKS Tucholanka Tuchola ( trener Marek Zienkiewicz  a trzecie AP Drawsko Pomorskie.( trener Kamil Kuprowski). W ekipie sianowskiej wystąpiły: Oliwia Kulesza, Zuzanna Perz, Kornelia Arabasz, Julita Dobrzańska, Hanna Grochowska, Nadia Tomkowska, Katarzyna Cyrul, Julia Kaczorowska, Zuzanna Kaczorowska, Roksana Markowska, Lena Sobieraj i Alicja Bernat. Zespół prowadziły : Klaudia Majerczak i Joanna Sikorska. Królową strzelczyń została z 5 bramkami Hanna Grochowska z Victorii SP2 Sianów. Wybrano też najlepsza zawodniczkę i została  nią Kachumvska Vitalina z Drawska,  a najlepszą bramkarką Zuzanna Nowacka z Tucholanki.

Turniej sędziowali : Jerzy Szeląg, Łukasz Konopka, Paweł Naj i Łukasz Święcki.
Opiekę medyczną sprawował Damian Sojda.

W czasie ceremonii zakończenia turnieju rozdano  wiele nagród zespołowych (piłki, komplety strojów sportowych, komplety getrów, szaliki i maskotki PZPN Na Katar itp. ) oraz mnóstwo nagród indywidualnych.

W trakcie turnieju przeprowadzono akcję charytatywną na rzecz Niny Król urodzonej w 2019 roku, dziewczynce chorującej na autyzm dziecięcy, upośledzenie umysłowe, zaburzenia integracji sensorycznej, zanik nerwu wzrokowego oraz zaburzenia napięcia mięśniowego twarzy objawiające się opadającą powieką. I tu odnotowano sukces. Zebrano środki, które bardzo pomogą w leczeniu chorego dziecka.