Relacja z XVIII Międzynarodowego Festiwalu Szachowego „Perła Bałtyku” w Łazach

Dodano: 07 lipca, 2022 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

XVIII Międzynarodowy Festiwal Szachowy Perła Bałtyku, który został rozegrany w dniach 25.06-05.07.2022 w Ośrodku Wczasowym BRYZA w Łazach przeszedł do historii. Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem frekwencji, gdyż w głównych rozgrywkach festiwalowych wystartowało 443 zawodników z Polski, Ukrainy, Słowacji, Łotwy i Indii. Gościliśmy zawodników stawiających swoje pierwsze kroki w tej królewskiej grze, jak również bardzo utytułowanych zawodników będących Arcymistrzami i Mistrzami Międzynarodowymi. W trakcie festiwalu odbyło się szereg imprez towarzyszących, takich jak Olimpiada Młodzieży (106 uczestników), Turniej Błyskawiczny (181 uczestników), Turniej Szachów Szybkich (169 uczestników), Turniej Rozwiązywania Zadań Szachowych (68 uczestników), Turniej Par (68 drużyn), Turniej Piłkarski (19 drużyn – 12 młodszych i 7 starszych). Dla integracji wszystkich uczestników odbyły się dwa pikniki z grillowaniem oraz zabawy dla dzieci z dmuchańcami i laserowymi pistoletami jako gra terenowa.