Relacja z XVII Rodzinnego Festynu Wędkarskiego pn. „PUCHAR ZIEMI KOSZALIŃSKIEJ”

Dodano: 06 października, 2021 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

3 października 2021 roku w centrum Rosnowa, odbył się XVII Otwarty Rodzinny Festyn Wędkarski pn. „PUCHAR ZIEMI KOSZALIŃSKIEJ” będący jednocześnie Wędkarskimi Mistrzostwami Powiatu Koszalińskiego. Zawody odbyły się na Zalewie Rosnowskim utworzonym wzdłuż dawnego koryta rzeki Radwi.  Jako pierwsi do boju wyruszyli spinningiści opanowując teren Zalewu od centrum Rosnowa po Zieloną Zatokę i Budki. Łącznie złowiono 21 okoni. Po ładnej fotce na tle przymiaru, ryba wracała do wody. Niestety szczupaka nie złowiono i piękny puchar Romana Kłosowskiego – Wójta Gminy Manowo pozostaje do zdobycia w przyszłym roku. Powód? Przy brzegu nie było drobnicy, czego dowodem były zerowe wyniki w wędkarstwie gruntowym. Jak mówią „nie ma drobnicy nie ma drapieżnika”.

WYNIKI SPINNINGOWYCH MISTRZOSTW POWIATU:

1. Marcin Tyburski – koło Rosnowo – 9 okoni – 970 pkt
  2. Andrzej Wołujewicz – koło Rosnowo – 5 szt – 450 pkt
  3. Andrzej Książek z Drawska Pom. 2 szt – 400 pkt
  4. Mirosław Ustianowski – Koszalin – 310 pkt, największy okoń – 32 cm
  5. Marian Kuźmicz z koła PZW w Koczale – 3 szt – 250 pkt

Zawodnicy, którzy postanowili łowić metodą gruntową mieli w tym dniu najgorzej. Tak było na całym zalewie. Takim to szczęśliwym trafem Mistrzem Powiatu Koszalińskiego został Adam Szulc z koła w Niedalinie łowiąc jedną rybę, okonia o wadze 82 dkg.
Natomiast rewelacyjne wyniki osiągnęli zawodnicy łowiący na spławik. Czyżby do  kanału energetycznego wpłynęła „biała ryba” z całego Zalewu?

WYNIKI SPŁAWIKOWYCH MISTRZOSTW POWIATU.

1. Marcin Wołodkowicz z koła w Szczecinku – 7770 pkt – mistrz
  2. Michał Olszewski z kola w Niedalinie – 7240 pkt – I wicemistrz
  3. Edward Jarotek z koła Agros – 6920 – II wicemistrz
  4. Bogusław Bilicki z koła z Koczały – 6540
  5. Zdzisław Barszczewski i koła Agros – 5880
  6. Ryszard Banaszek – Agros – 5370 pkt

RODZINNE GRZYBOBRANIE  – w koszalińskich lasach.

Indywidualnie zwyciężył i Królem Grzybobrania został Mariusz Pomorski, przybyły z dalekiej krainy, bo z Gorzowa Wlkp. Pełny kosz borowików (w tym największy w zawodach) oraz kozaki z gęstych brzezin wskazały wagę 9 kilogramów.
Występ rodzinnego grzybobrania przyniósł sukces Państwu Lucynie i Piotrowi Mikołajczakom.

puchar króla grzybobrania kosz z grzybami

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA.

W festynie uczestniczyło kilkadziesiąt osób. W każdej dyscyplinie za miejsca 1 – 6 wręczono puchary.

W imieniu członków  Komitetu Honorowego Festynu (urlopy i delegacje służbowe) zwycięzców dekorował Prezes Zarządu Powiatu Grodzkiego PSL w  Koszalinie – Piotr Iwat

Dodatkowo uhonorowano:

1. Mirosława Ustianowskiego – za największego okonia (32cm)
  2. Józefa Wojtkowskiego z Warszawy – Seniora Festynu
  3. Mariusza Pomorskiego – za największego borowika
  4. Michała Olszewskiego – najmłodszego zawodnika
  5. Globtroter festynu – Mariusz Pomorski

Na zakończenie spotkania, wśród wszystkich jego uczestników, rozlosowano kilkadziesiąt nagród i upominków.

Członkowie Komitetu Honorowego:
Starosta Koszaliński – Marian  Hermanowicz,
Wójt Gminy Manowo – Roman Kłosowski,
Prezes ZG PZW Warszawa (sąsiad zza między, bo ze Słupska) kol. Teodor Rudnik
Prezes TV Max Koszalin – Jarosław Bihun
Prezes Zarządu Powiatu Grodzkiego PSL w  Koszalinie – Piotr Iwat
Przewodniczący Rady Osiedla Jedliny – Maciej Zawadzki
Dariusz Dyś – właściciel sklepu wędkarskiego „Darko” Koszalin
Środkowopomorski Wędkarski Klub Sportowy „JURMEN”

Wszystkim sponsorom Festynu Sędzia Główny – Jerzy Makara (relacjonujący wydarzenie, udostępnił zdjęcia) dziękuje za wsparcie przedsięwzięcia.

Wspólnie z Powiatem Koszalińskim, festyn organizował Środkowopomorski Wędkarski Klub Sportowy „Jurmen”