Relacja z warsztatów zielarstwa, przypraw, kosmetologii…

Dodano: 17 września, 2021 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

Powiat Koszaliński od kilku lat współpracuje z Kołami Gospodyń Wiejskich, których reprezentanci chętnie biorą udział w projektach. W tym roku w ramach operacji Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, realizujemy WARSZTATY z zakresu zielarstwa, przypraw i ich zastosowania w kosmetologii naturalnej, a także w codziennej kuchni. Pierwsze spotkania (8, 14.09.2021) rozpoczęliśmy w najliczniejszej w Koła Gospodyń Wiejskich gminie – Polanów (miejscowość Jacinki). Było zdrowo, kolorowo i bardzo pachnąco!

15.09.2021  odwiedziliśmy z warsztatami miejscowość Głodowa (gm. Bobolice). Panie reprezentujące tutejsze KGW były zachwycone, trener Michał dumny z zaangażowania uczestników. Jednym słowem nic tylko realizować takie ciekawe i pachnące WARSZTATY. Przypomnijmy tylko, że to wszystko od kilku dni na terenie powiatu koszalińskiego dzieje się w ramach projektu „Smaki obszarów wiejskich powiatu koszalińskiego”.

Już w przyszłym tygodniu widzimy się z KGW na terenie gm. Sianów – Wierciszewo (20.09.), gm. Świeszyno – Niekłonice (21.09.)oraz gm. Manowo – Wyszewo (22.09).