Relacja z warsztatów dotyczących gospodarki odpadami

Dodano: 19 października, 2023 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

Jesteśmy po dwudniowych warsztatach dla pracowników jednostek samorządowych oraz mieszkańców powiatu koszalińskiego pn. „Przyjęte i proponowane nowelizacje „przepisów odpadowych” i GOZ w gospodarce odpadami, które odbyły się w dniach 17-18.10.2023 r.

Celem realizacji warsztatów było poszerzenie wiedzy pracowników samorządowych z zakresu przepisów ochrony środowiska, dedykowanych przede wszystkim kwestiom odpadowym, w tym w szczególności gospodarce odpadami w obiegu zamkniętym oraz upowszechnienie wiedzy na temat wdrożonej do polskiego systemu prawnego Dyrektywy SUP (zwaną również Dyrektywą Plastikową) oraz aktualnie prowadzonych prac nad systemem kaucyjnym w Polsce.

Podczas dwudniowego cyklu spotkań poruszono najważniejsze kwestie dotyczące obowiązujących i mających obowiązywać w przyszłości przepisów prawnych.

Warsztaty zostały przeprowadzone przez wykwalifikowaną kadrę:

Wykładowcę Politechniki Krakowskiej – Marcina Chełkowskiego, Wykładowcę SGGW Warszawa- Aleksandrę Gemborę, Naczelnik Wydziału OŚ Starostwa Powiatowego w Koszalinie -Annę Chmielińską-Bernacką. Gościem warsztatów była Pani Agnieszka Lipska – Zastępca Kierownika w PGK Sp. z o.o.

Warsztaty odbyły się w ramach realizacji projektu dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.