Relacja z turnieju XXI Wojewódzkich Igrzysk LZS w Resku

Dodano: 11 października, 2023 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

7 października 2023 r. silna grupa sportowców LZS Koszalin reprezentująca Powiat Koszaliński pojechała na XXI Wojewódzkie Igrzyska LZS w Resku.

Reprezentanci stanęli na podium zajmując wysokie trzecie miejsce w punktacji generalnej zdobywając puchar. Warto nadmienić że w ostatnich latach dwukrotnie drużyna stawała na najwyższym stopniu podium w punktacji generalnej. Na obiektach sportowych w gościnnym Resku rozegrane zostały różne konkurencje sportowe: trójki koszykarskie chłopców i dziewcząt, siatkówka chłopców i dziewcząt, szachy, tenis stołowy dziewcząt i chłopców, strzały do bramki, bule, rzuty do kosza dziewcząt i chłopców, rzuty podkową, lotką do tarczy, wielozadaniowy tor przeszkód, skok w dal z miejsca, zawody siłowe ciężarek, pchnięcie kulą, marsz na nartach, bieg sztafetowy, przeciąganie liny.

Drużyna niesamowicie walczyła o każdy punkt, czy premiowane medalem miejsce. Do końca ważyły się losy trzech pierwszych miejsc w punktacji generalnej. Ostatecznie wyprzedziliśmy ekipę z Białogardu i stanęliśmy na podium. We wszystkich konkurencjach była niezwykła rywalizacja. Natomiast najbardziej emocjonującymi konkurencjami był bieg sztafetowy i na koniec mecz finałowy siatkówki mężczyzn pomiędzy drużyną reprezentującą Powiat Koszaliński a drużyną z Białogardu. Zwyciężył Koszalin. Co to był za mecz! Asy serwisowe, skuteczne bloki, parady siatkarskie, ataki, prawdziwe gwoździe w parkiet, skuteczne kiwki itp. Ekipę stanowiła drużyna z Zespołu Szkół CKR Bonin, absolwenci tej szkoły oraz zawodnicy z Powiatu Koszalińskiego i Koszalina.