Powiat Koszaliński

Powiat Koszaliński

A-
A
A+
A
A
A
A
A-
A
A+
A
A
A
A

Aktualności

Relacja z Turnieju Tymbarka

Dodano: 03 czerwca, 2022 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

W dniach 30 i 31 maja 2022 r.  na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczecinku odbyły się finały województwa zachodniopomorskiego XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W rozgrywkach wystartowały dziewczęta z UKS Victoria SP2 Sianów w kategoriach wiekowych – U-12, U-10 oraz U-8. Bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki w najstarszej kategorii wiekowej. Podopieczne Klaudii Majerczak i Romana Chrystiaka dotarły do finały, gdzie uegły w serii rzutów karnych z Olimpią Szczecin. Dobre mecze rozegrały, również podopieczne Joanny Sikorskiej w kategorii U10. Natomiast wielką radość sprawiły nam najmłodsze zawodniczki, które zajęły w rozgrywkach trzecią lokatę. Trenerem najmłodszego zespołu jest Sebastian Wroński.

W kategorii U12:
Zespoły były podzielone na 3 grupy (rywalizowało 10 zespołów). W pierwszym meczu grupowym wysoko wygraliśmy 12:0 ze Skaczące Piłeczki Szczecinek, w którym bramki strzelały: Milena Waleńska 4, Martyna Ryncewicz 3, Zuzanna Chrystofiak 2, Adrianna Urbaniak 3. W kolejnym meczu pokonujemy SP1 Drawsko Pomorskie 16:0 (Zuzanna Chrystofiak 7, Małgorzata Capar 2, Martyna Ryncewicz 4, Milena Waleńska 1, Oliwia Kulesza 1,Zuzanna Kaczorowska ). W ostatnim pojedynku grupowym przegrywamy z UKS Olimpia Szczecin 0:2 po bardzo dobrym meczu i naszych błędach. Sianowianki wyszły z grupy z 2 miejsca i w ćwierćfinałach pokonały SP Nowogródek 16:0. Bramki w tym meczu strzelały: Adrianna Urbaniak 6, Małgorzata Capar 5, Zuzanna Perz, Martyna Ryncewicz, Zuzanna Chrystofiak, Zuzanna Kaczorowska, Kaja Chojnowska).
Następnie w półfinale trafiamy na BSS Stargard, wygraliśmy 2:1( Adrianna Urbaniak, Zuzanna Chrystofiak) i tym samym dziewczyny awansowały do finału,w którym zmierzyły się z UKS Olimpia Szczecin. Po bardzo ładnym i zaciętym meczu zremisowaliśmy 1:1 (Adrianna Urbaniak ) i o awansie na turniej ogólnopolski Tymbarka zadecydowały rzuty karne, w których szczecinianki wygrały 3:2 i to one będą reprezentować nasze województwo w kategorii U-12.
Najlepszą bramkarką turnieju została nasza zawodniczka Adrianna Urbaniak.
W składzie sianowianek zagrały : Adrianna Urbaniak, Martyna Ryncewicz, Oliwia Kulesza, Milena Waleńska, Zuzanna Perz, Małgorzata Capar, Kaja Chojnowska, Julia Kaczorowska, Zuzanna Chrystofiak, Zuzanna Kaczorowska.

W kategorii U10:
Podopieczne Joanny Sikorskiej rywalizowały w finale Wojewódzkim Turnieju ” Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Sianowianki po ambitnej walce pożegnały się z turniejem na fazie grupowej.
Rozgrywki rozpoczęły od pokonania SP Rąbino 4:3, następnie SP Lubiana wygrała z Victorią SP2 0:6. W ostatnim spotkaniu po walecznej grze zespół Joanny Sikorskiej przegrał 2:4. Wszystkie bramki w rozgrywkach dla zespołu z Sianowa zdobyła Hanna Grochowska.

Wyniki
SP Rąbino – UKS Victoria SP2 Sianów 3:4
SP Lubiana – UKS Victoria SP2 Sianów 6:0
SP2 Trzebiatów – UKS Victoria SP2 Sianów 4:2

Skład UKS Victoria SP2: Hanna Czupryniak, Oriana Fedorowska, Hanna Grochowska, Jolanta Kołakowska, Maja Strumińska, Roksana Markowska, Maja Sikorska, Nadia Sobol, Antonina Wartalska
Trener: Joanna Sikorska

W kategorii U8:
Podopieczne Sebastiana Wrońskiego w rozgrywkach zajęły trzecią lokatę.  Kornelia Merker została wybrana najlepszą zawodniczką całego turnieju.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom!

 


Udostępnij: Facebook | Twitter