Relacja z turnieju koszykówki chłopców szkół podstawowych

Dodano: 25 marca, 2022 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

24 marca 2022 r na sali gimnastycznej Zespołu Szkół CKR Bonin odbył się turniej koszykówki chłopców szkół podstawowych . W turnieju brały  udział 4 drużyny szkół podstawowych oraz Zespołu Szkół CKR Bonin. Zawody rozgrywane były pod patronatem Prezesa Zachodniopomorskiego Zrzeszenia LZS, Starosty Koszalińskiego, Dyrektora Szkoły ZSCKR Bonin. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała dyrektor szkoły Pani Dorota Kinga Grabarek.

I miejsce zajęli gospodarze – drużyna Zespołu Szkół CKR Bonin, opiekunem drużyny jest: Bożena Konczak.
II miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej Bobolice, opiekunem drużyny jest: Dawid Olearczyk.
III miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Sianowie, opiekunem  drużyny jest: Piotr Starzecki.

Wszyscy otrzymali puchary, pamiątkowe dyplomy oraz medale.
Następne miejsca zajęły drużyny SP Bonin opiekun:  Mariusz Poślednik; SP Manowo opiekun Tomasz Borusiński.
Odbyły się konkursy rzutów osobistych i rzutów za trzy punkty. Zwycięzca konkursu rzutów za trzy punkty został zawodnik ZSCKR Bonin: Jakub Bieliński. Natomiast zwycięzcą konkursu rzutów osobistych został: Maciej Ryncewicz SP2 Sianów.
Dyrektor SP Bonin Pni Zofia Kozłowska wręczyła nagrodę – piłkę do gry w piłkę nożną dla drużyny SP Manowo.
MVP turnieju został zawodnik  ZSCKR Bonin : Bartosz Pietrzak.
Najlepszym rozgrywającym został : Tomasz Czarnota z SP Bobolice.
Najlepszym obrońcą natomiast Łukasz Korol SP Bonin.
Najlepsi zawodnicy otrzymali okazałe statuetki i pamiątkowe dyplomy.

Uczniowie technikum żywienia wraz z nauczycielami: Oriną Miłoszewską oraz Danutą Wronierską przygotowały dla drużyn i ich opiekunów smaczny posiłek oraz deser, nakryli do stołu  obsługiwali gości.
Wydarzenie współfinansowali: Zachodniopomorskie Zrzeszenie LZS, Powiat Koszaliński, Rada Rodziców przy Zespole Szkól CKR Bonin.

Relację z wydarzenia przygotowała Pani Bożena Konczak wraz z udostępnieniem fotorelacji.