A

Aktualności

Relacja z Ogólnopolskiego Pucharu Bałtyku

Dodano: 29 września, 2022 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

W sobotę, 24.09.2022 w Koszalinie odbył się Ogólnopolski Puchar Bałtyku w podnoszeniu ciężarów. W zawodach zaprezentowali się zawodnicy z 5 województw. Rywalizacja toczyła się w formule OPEN wg punktacji Sinclaira (bez podziału na kategorie wagowe, wynik w dwuboju przeliczany na punkty w zależności od wagi zawodników).

Zawody miały charakter międzypokoleniowy – rywalizowano od młodzików do seniorów. Najmłodsi uczestnicy mieli po 13 lat, a najstarszy zawodnik – 75 lat. W tym gronie zaprezentowało się 5 przedstawicieli AKS Koszalin. V miejsce w grupie młodziczek do 15 lat zajęła Patrycja Karwas z wynikiem 77 kg (32+45) i 91,2 pkt. Wśród młodzików na IV miejscu zawody zakończył Filip Stryjek – 135 kg (60+75) i 162, 42 pkt. W grupie juniorów do 17 lat II miejsce zajął Filip Stepuk z wynikiem 238 kg (110+128) i 271,03 pkt., a tuz za nim uplasował się Kacper Izdebski – 210 kg (90+120) i 254,65 pkt. W rywalizacji „masters” II miejsce w grupie wiekowej 60+ i całych zawodów zajął Jerzy Żalejko – 145 kg (65+80) i 333,8 pkt. (pkt. Sinclaira-Melzera uwzględniające wagę i wiek zawodników).

Ogólnopolski Puchar Bałtyku zostały dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Powiat Koszaliński oraz Zachodniopomorskie Zrzeszenie LZS. Zawody były okazją do podsumowania 65-letniej działalności Zachodniopomorskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Wszyscy uczestnicy z tej okazji otrzymali pamiątkowe medale, a kluby z naszego województwa „dyplomy podziękowania”. Gratulujemy!