Powiat Koszaliński

Powiat Koszaliński

A-
A
A+
A
A
A
A
A-
A
A+
A
A
A
A

Aktualności

Relacja z nagrań Kulinarne Potyczki KGW

Dodano: 06 maja, 2022 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

26 kwietnia 2022 r. w nagraniu telewizyjnego programu pn. „Kulinarne Potyczki” w TVP Bydgoszcz brały udział dwa Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu koszalińskiego: KGW w Wierciszewie „Kreatywnych Mieszkańców” (gmina Sianów) oraz KGW w Świeszynie „Marysieńki” (gmina Świeszyno).

KGW z Wierciszewa rywalizowało z KGW ,,Babeczki z rodzynkami” w Kowalach  (województwo opolskie). Koła miały za zadanie przygotować dwie potrawy tradycyjną i nowoczesną.
Koło przygotowało dorsza w panierce z tradycyjną surówką z kiszonej kapusty oraz pieczoną gęś w syropie lipowym podaną z kaszą pęczak i surówką z czerwonych buraków. Potrawy były oceniane przez szefów kuchni Bartłomieja Witkowskiego i Artura Moroz. Jury obu kołom przyznało po 198 pkt na 200 możliwych.

KGW ze Świeszyna rywalizowało z KGW z Komadzyny (Gmina Kutno), serwowane przysmaki przez KGW to sandacz w sosie śmietanowo – warzywnym oraz karkówka w sosie jabłkowo – żurawinowym.

To nie koniec wrażeń! Opowieści o historii miejsc, z których pochodzą nasze KGW musiały zostać również nagrane, z kamerą TVP wybrało się i w nasze strony.
KGW z Wierciszewa nagrywały w plenerze – Arboretum Karnieszewice, przygotowując śledzia po kołobrzesku oraz  śledzia w oleju z zsiadłym mlekiem z darami lasu.
KGW ze Świeszyna prezentowało w Centrum Kultury swoje pasje i zainteresowania, oczywiście nie obyło się bez kulinarnych przysmaków…

Nie będziemy zdradzać wszystkiego, poczekajmy na nagranie.
Jeszcze raz gratulujemy wspaniałej przygody, nowych doświadczeń, odwagi!

Zdjęcia nadesłane przez KGW oraz z FB Gminy Świeszyno.

Kampania realizowana przez Ministerstwo Rolnictwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Emisja w każdą środę o godz. 17:0

 

 

 


Udostępnij: Facebook | Twitter