Relacja z gali finałowej Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Sianowie „Poniesie Nas Muzyka”

Dodano: 30 maja, 2022 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

28 maja 2022r. w Kinie Zorza odbyła się Gala finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Sianowie „ Poniesie Nas Muzyka”. To nowe wydarzenie na mapie Pomorza Środkowego dało szansę na konfrontację artystyczną dla wszystkich, których pasjonuje muzyka, a forma i repertuar nie ograniczał. Zgłosiło się do konkursu przeszło 50 uczestników, w tym do drugiego etapu i zarazem Finału przeszło 42 solistów z Polski. Wśród przybyłych gościliśmy dzieci i młodzież ze: Słupska, Koszalina, Gryfic, Zielonej Góry, a nawet z Warszawy.

Komisja oceniająca w składzie: Przewodnicząca Komisji Ewa Szereda, Maja Ignasiak, Ireneusz Szereda mieli bardzo trudne zadanie, ponieważ poziom zaprezentowanych był bardzo wysoki, dlatego zdecydowano się na przyznanie nieplanowanych wyróżnień.

Kategoria A – Soliści w wieku od 7 do 10 lat

1. miejsce – Oliwia Pitura z utworem „Raz Barbara Szła do Lasu” z Młodzieżowego Domu Kultury w Słupsku
  2. miejsce – Karina Herman z utworem „ Co Ja w Tobie Widziałam” z utworem z Słupskiego Ośrodka Kultury
  3. miejsce – Magdalena Siwek z utworem „Udało Prawie się” z Centrum Kultury z Sianowa

Kategoria B – Soliści w wieku 11-15 lat

1. miejsce – Aniela Kowalska z utworem „ Ocal w Nas Ludzi” z Pałac Młodzieży w Koszalinie
  2. miejsce – Martyna Kotowicz z utworem „Powiedz Stary gdzieś Ty był” z Słupskiego Ośrodka Kultury
  3. miejsce – Nikola Zagrodnikow z utworem „Powietrze” ze Sławieńskiego Domu Kultury

Wyróżnienia otrzymali:
Aleksander Teofilak z utworem „Dinosaurs” (Pałac Młodzieży w Koszalinie),
Zuzanna Czubaty z utworem „Falling” (Gryficki Dom Kultury),
Julia Ciesielska z utworem „Taka Piosenka, taka Ballada” (Pałac Młodzieży w Koszalinie)

Kategoria C – Soliści w wieku 16-18 lat

1. miejsce – Irmina Bączkowska z utworem „Tańczące Eurydyki” z Pałacu Młodzieży w Koszalinie
  2. miejsce – Oliwia Stanisławska z utworem „ Nie budźcie mnie” z Słupskiego Ośrodka Kultury
  3. miejsce – Matylda Chojczak z utworem „ Back to Black” z Warszawy

Wyróżnienie:

Karina Kępa z utworem „ Beznadziejnie Wierna” z Nowych Bielic

Wszystkim uczestnikom oraz im opiekunom gratulujemy, serdecznie dziękujemy za wspólny czas.
Patronat nad Konkursem objęli: TV MAX, Radio Koszalin, Głos Koszaliński i Powiat Koszaliński

Fot. Waldemar Kosowski