Przekazanie ultrasonografu dla WSPL SPZOZ w Koszalinie

Dodano: 20 grudnia, 2021 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

20 grudnia 2021 r. odbyła się konferencja, podczas której został przekazany Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej SPZOZ w Koszalinie wysoko specjalistyczny sprzęt do badań – aparat ultrasonograficzny.

Powiat Koszaliński w ramach współpracy – na mocy porozumienia i zawartych umów dotacji celowej z gminami powiatu koszalińskiego dokonał zakupu sprzętu o wartości niespełna 100 000,00 zł.
Podczas oficjalnego przekazania
w użytkowanie przez Starostę Koszalińskiego Mariana Hermanowicza i Wicestarostę Tomasza Tesmera, w imieniu placówki sprzęt odebrał Dyrektor – Andrzej Hamerla.
Podczas konferencji obecni byli przedstawiciele gmin: Będzino – Wójt Mariusz Jaroniewski; Biesiekierz – Wójt Andrzej Leśniewicz oraz Burmistrz Gminy Mielno – Olga Roszak – Pezała.

Profesjonalny i zaawansowany technologiczne aparat USG będzie służył do badań pacjentów przychodni oraz mieszkańców powiatu koszalińskiego.