Przebudowa dróg powiatowych na odcinku Borkowice – Dobrzyca oraz Popowo – Dobre

Dodano: 29 sierpnia, 2019 | Autor: sylwia.wozniak@powiat.koszalin.pl

Jeszcze w tym roku finał przebudowy

Trwają intensywne roboty przy przebudowie dróg powiatowych na odcinku Borkowice – Dobrzyca oraz Popowo – Dobre. Wykonawcą robót jest firma POL-DRÓG DRAWSKO POMORSKIE S.A. Wartość zadania wynosi 8.140.486,68 PLN. Projekt obejmuje przebudowę dróg o łącznej długości 5,92 km.

W zakresie zadania uwzględniono: przebudowę i wzmocnienie konstrukcji jezdni, w tym jej poszerzenie, budowę i przebudowę chodników, przebudowę wlotów z dróg bocznych, wykonanie elementów spowolnienia ruchu, przebudowę zjazdów, renowację i oczyszczenie rowów przydrożnych wraz z wymianą przepustów, regulację i wymianę istniejących wpustów deszczowych, uzupełnienie i regulację poboczy, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego. Zakończenie zadania zaplanowano w IV kwartale 2019 r.

Celem projektu jest zwiększenie dostępności drogowej do regionalnych ośrodków wzrostu i obszarów wykluczonych, zapewnienie drogowej dostępności transportowej ośrodków subregionalnych lub mniejszych ośrodków miejskich realizowanej poprzez drogi powiatowe z infrastrukturą transportową sieci TEN-T.

Na zdjęciach: Prace na odcinku drogi w Dobrzycy.