Projekt „Od kropelki do kropelki” realizuje GOK w Wyszewie

Dodano: 20 kwietnia, 2021 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie po raz drugi otrzymał dofinansowanie w ramach konkursu grantowego organizowanego przez Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Projekt „Od kropelki do kropelki”  jest realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii, Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”. Dzięki grantowi finansowemu w kwocie 10 000 zł  zorganizowanych zostanie wiele ciekawych działań mających na celu ochronę coraz uboższych zasobów wodnych. Projekt pomoże społeczności lokalnej rozwiązać ten problem, wzbogaci wiedzę na temat możliwości wykorzystania wód deszczowych.  Poprzez cykl spotkań z prelegentem z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, mieszkańcy zapoznają się ze sposobami, metodami i urządzeniami oraz aktualnymi formami pozyskania dofinansowania na budowę domowych instalacji do gromadzenia i rozprowadzania wody deszczowej. Działania skierowane do dzieci mają na celu uwrażliwienie młodego pokolenia na problemy środowiska naturalnego oraz zagrożenia wynikające ze szkodliwej działalności ludzi na stan środowiska. Poprzez zajęcia edukacyjne, eksperymenty i obserwacje rozbudzone zostaną w dzieciach chęci oszczędzania wody i racjonalnego jej zużywania oraz wyrobiony zostanie nawyk dbania o świat roślin. Koordynatorem projektu jest Joanna Czerwiak.