Portal pomocowy – baza noclegów dla Uchodźców z Ukrainy

Dodano: 28 lutego, 2022 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

Portal PolacydlaUkrainy.pl to narzędzie, które powstało w celu dostarczenia samorządom informacji o udostępnionych przez mieszkańców miejscach noclegowych dla uchodźców z Ukrainy.
Portal był konsultowany z MSWiA. W pierwszych godzinach działania portalu, zebrano informacje dot. niemal 600 miejsc noclegowych na obszarze całej Polski!
Dowiedz się więcej na portalu społecznościowym

Plakat pod nazwą chcesz zaoferować nocleg uchodźcom z Ukrainy zgłoś zakwaterowanie poprzez portal pomocowy www.polacydlaukrainy.pl

Zasada działania portalu po stronie Użytkownika:

1. Użytkownik wpisuje numer telefonu
2. System wysyła użytkownikowi SMS z jednorazowym hasłem
3. Użytkownik wypełnia formularz:

Kod pocztowy
Okres do kiedy może przyjąć uchodźców
Liczbę osób, które może przyjąć
Rodzaj zakwaterowania: Pokój, Mieszkanie,Dom,
Rodzaj łazienki: Osobna,Współdzielona
Oferta wyżywienia

4. Użytkownik zatwierdza formularz
5. System pozwala na dodanie wielu ofert przez użytkownika (ten sam numer telefonu)
6. Po zatwierdzeniu użytkownik otrzymuje dostęp do złożonych przez siebie ofert
7. Użytkownik może usuwać dodane przez siebie oferty

Zebrane dane będą udostępnione samorządom poprzez dedykowany dla nich panel umożliwiających podgląd oraz zarządzanie ofertami z przypisanych dla danego samorządu kodów pocztowych.
Portal powstał z największą dbałością o bezpieczeństwo przesyłanych danych oraz użytkowników, używane są bezpieczne serwery oraz szyfrowane są nadsyłane dane.