Powiat Koszaliński

Powiat Koszaliński

A-
A
A+
A
A
A
A
A-
A
A+
A
A
A
A

Aktualności

Ostatnie dni na złożenie sprawozdań przez KGW

Dodano: 26 stycznia, 2021 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

Niewiele czasu zostało już kołom gospodyń wiejskich, które w ubiegłym roku otrzymały z ARiMR dofinansowanie na swoją działalność, by rozliczyć się z dotacji.
Ostateczny termin składania sprawozdań upływa 31 stycznia 2021 r. Jednak w związku z tym, że jest to niedziela, biura powiatowe Agencji będą przyjmowały je jeszcze w poniedziałek, 1 lutego.

W 2020 r. ze wsparcia skorzystało blisko 9,4 tys. kół gospodyń wiejskich, które otrzymały łącznie prawie 32,9 mln zł. Zgodnie z prawem, koła mogły wydać te pieniądze na realizację takich oto zadań:

  • prowadzenie działalności społeczno-wychowawczej i oświatowo-kulturalnej w środowiskach wiejskich;
  • rozwijanie obszarów wiejskich oraz wspieranie przedsiębiorczości kobiet;
  • działanie na rzecz poprawy warunków życia i pracy kobiet na wsi;
  • rozwijanie kultury ludowej, zwłaszcza lokalnej i regionalnej.

Teraz z dotacji trzeba się rozliczyć. KGW, które mają z tym problem, mogą skorzystać z pomocy „telefonicznego dyżuru księgowej”, który uruchomił Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.
Fachową poradę można otrzymać pod numerem telefonu 500562565 codziennie do najbliższej niedzieli 31 stycznia, w godz. 16.00-18.00.

Link do strony internetowej ARiMR: https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/ostatnie-dni-na-zlozenie-sprawozdan-przez-kgw.html

Link do Facebooka Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego: https://www.facebook.com/ZachodniopomorskiARiMR/photos/a.2061769240782466/2564211643871554/

Wiadomość udostępniono na prośbę Dyrektora Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa


Udostępnij: Facebook | Twitter