Powiat Koszaliński

Powiat Koszaliński

A-
A
A+
A
A
A
A
A-
A
A+
A
A
A
A

Aktualności

Obchody Święta Niepodległości na terenie Powiatu Koszalińskiego

Dodano: 07 listopada, 2022 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

SIANÓW:
11 listopada 2022 (piątek) w Sianowie odbędą się uroczystości związane z obchodami 104. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Część oficjalna rozpocznie się o godzinie 13:30 w Parku Miejskim im. Powstańców Warszawskich pod Pomnikiem Poległych za Ojczyznę. Po uroczystościach zapraszamy do kina Zorza, gdzie odbędzie się koncert symfoniczny Filharmonii Koszalińskiej pod batutą Jacka Pawełczka  „Piosenki 2+1”.
Dodatkowo w ramach Dnia Kina Polskiego we współpracy ze stowarzyszeniem Sieć Kin Studyjnych, w kinie Zorza odbędzie się specjalny pokaz filmu „Johnny”, który zdobył Nagrodę Publiczności podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
ponadto: Nagrodę Specjalną – Złoty Kangur – nagroda australijskich dystrybutorów filmowych otrzymał Dawid Ogrodnik za rolę księdza Kaczkowskiego,
Złote Lwy – Najlepsza pierwszoplanowa rola męska Piotr Trojan, Złote Lwy – Najlepszy debiut aktorski Marta Stalmierska.
Seans odbędzie się o godzinie 17:00. Cena biletu na seans 11 zł

Klub Sportowy „Darz Bór Kanieszewice” zaprasza na Turniej Tenisa Stołowego z okazji Dnia Niepodległości.
Wydarzenie zaplanowano 11 listopada od godziny 10, ulica Dworcowa 26A
Wstęp na turniej 30 zł/ Uczestnictwo open w kategoriach I – do 45 lat  oraz II powyżej 45 lat. Liczba uczestników ograniczona.

ŚWIESZYNO: Wójt Gminy Świeszyno zaprasza na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Wydarzenie zaplanowano w dniu 11 listopada 2022 od godziny 17 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Świeszyno.

BOBOLICE: Burmistrz Bobolic oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Bobolicach zapraszają na uroczyste obchody Święta Niepodległości.
Wydarzenie zaplanowano 11 listopada 2022:
– zawody strzeleckie z okazji „Święta Niepodległości” – godzina 10:00 – Stadion Miejski w Bobolicach (ul. Mickiewicza 20),
– koncert niepodległościowy – godzina 16:30 – aula MGOK w Bobolicach (Plac Zwycięstwa 5),
– Msza Święta – godzina 18:00 – Kościół pw. W NMP (ul. Kościelna 1).
Wydarzeniu towarzyszy wystawa pt. „Ojcowie Niepodległości”, w języku polskim i angielskim w MGOK-II piętro.

BĘDZINO: 11 listopada 2022 od godziny 11 na boisku sportowym w Mścicach organizowany jest Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Będzino. Zapytania i zgłoszenia należy kierować pod numer 506890924.

BIESIEKIERZ:
Szkoła Podstawowa w Starych Bielicach, Biblioteka Publiczna Gminy Biesiekierz oraz Przedszkole Gminne w Parsowie zapraszają na obchody Narodowego Święta Niepodległości.
Wydarzenie zaplanowano w dniu 10 listopada 2022 od godziny 16:00 w SP w Starych Bielicach.
Szkoła Podstawowa w Świeminie oraz Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji serdecznie zapraszają mieszkańców Gminy Biesiekierz na wieczornicę z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość odbędzie się 10 listopada 2022 r. o godzinie 17 w sali gimnastycznej szkoły.

POLANÓW:
Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Polanowie oraz Burmistrz Miasta i Gminy Polanów zapraszają na uroczystą akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości, która odbędzie się 10 listopada 2022 r. o godzinie 9:50 w hali sportowej przy ul. Gradowe Wzgórze 5 w Polanowie.
Gmina Polanów, Stowarzyszenie Izba Pamięci Ziemi Polanowskiej, Koło Gospodyń Wiejskich w Rzeczycy Wielkiej, zapraszają na I rajd z okazji Święta Niepodległości. Rajd pn. „Tajemnicza wiadomość od Marszałka” zaplanowano 5 listopada 2022 od godziny 10.

Pozostałe informacje znajdziecie Państwo w kalendarzu wydarzeń powiatu. Zapraszamy do obserwowania i aktywnego udziału.

Plakat z zaproszeniem na obchody Narodowego Święta Niepodległości 10 listopada 2022 w Starych Bielicach Plakat zapraszający na zawody strzeleckie z okazji święta niepodległości w dniu 11 listopada 2022 w Bobolicach Plakat z zaproszeniem na obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2022 w Świeszynie
Plakt z zaproszeniem do udziału w uroczystaościach 11 listopada Narodowe Święto NIepodległosci w Sianowie Plakat z informacją o konkursie plastycznym w Biesiekierzu termin do 16 listopada 2022 Plakat z zaproszeniem na uroczystą akademię z okazji Niepodległości w Polanowie 10 listopada 2022 Plakat z zaproszeniem na wieczornicę w Biesiekierzu z okazji Święta Niepodległości

Plakat z zaproszeniem na turniej tenisa stołowego z okazji dnia niepodległości w SianowiePlakat zapraszający na obchody Dnia Niepodległości w Będzinie 11 listopada 2022


Udostępnij: Facebook | Twitter