„MonumentApp” – pierwsza polska aplikacja poświęcona zabytkom

Dodano: 22 czerwca, 2023 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

Narodowy Instytut Konserwacji Zabytków – państwowa instytucja kultury podlegająca Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego opracował pierwszą polską interaktywną aplikację „MonumentApp” poświęconą zabytkom. Premiera aplikacji zaplanowana została na 23 czerwca 2023 r.

Aplikacja dostarcza informacji o konkretnych zabytkach kultury, pełniąc również funkcję społecznościową. Odbiorcy mogą współtworzyć opisy, dzielić się swoimi odkryciami, pokazywać nieznane atrakcje, tworzyć własne mapy i plany wycieczek.

MonumentApp” oferuje też gotowe propozycje tras, wskazując np. miejsca związane z popularnymi serialami, postaciami literackimi czy, po prostu, najpiękniejsze widoki. Ponadto opowiada o zabytkach poprzez fascynujące biografie historycznych postaci, którymi przepełnione są dzieje Polski.
Ulotka informacyjna dotyczaca palikacji Monument App
Informacja ze strony: „MonumentApp” – pierwsza polska aplikacja poświęcona zabytkom – Kuratorium Oświaty w Szczecinie