MISTRZOSTWA POWIATU KOSZALIŃSKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Dodano: 14 października, 2019 | Autor: sylwia.wozniak@powiat.koszalin.pl

MISTRZOSTWA POWIATU KOSZALIŃSKIEGO

W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

W dniu 10 października 2019 r. nad Zalewem w Polanowie odbyły się zawody Mistrzostw Powiatu Koszalińskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2005-2006) oraz Igrzysk Dzieci (rocznik 2007 i młodsi).
Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Publicznych w Polanowie. Rozegrano cztery biegi. Chłopcy starsi rywalizowali na dystansie 10 x 1000m, uczniowie młodszych klas szkół podstawowych oraz dziewczęta starsze na dystansie 10 x 800m. W zawodach łącznie wzięło udział blisko 150 dziewcząt i chłopców z 13-u zespołów reprezentujących gminy powiatu koszalińskiego ziemskiego.

Położona w pięknej okolicy trasa, była bardzo trudna ze względu na ukształtowanie terenu. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dziewcząt, I miejsce zajęła reprezentacja SP w Mścicach, natomiast wśród chłopców najszybsi byli zawodnicy ZSP w Polanowie . W rywalizacji Igrzysk Dzieci, wśród dziewcząt I miejsce zajęła drużyna SP w Mścicach. W rywalizacji chłopców również SP w Mścicach.
Najszybsi w poszczególnych kategoriach awansowali do zawodów wojewódzkich .Zespoły, które zajęły miejsca I, II i III zostały nagrodzone medalami i dyplomami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe

Zawody przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego z Polanowa.

WYNIKI ZAWODÓW:

Igrzyska Dzieci /dziewczęta/: –

SP Mścice – miejsce I awans do zawodów wojewódzkich
ZSP Polanów – miejsce II
SP nr 1 Sianów – miejsce III

Igrzyska Dzieci /chłopcy/:

SP Mścice – miejsce I awans SP nr 2 Sianów ZSP Polanów.

IMS /dziewczęta/:

SP Mścice – miejsce I awans ZSP Polanów SP Dąbrowa

IMS /chłopcy/:

ZSP Polanów – miejsce I awans SP nr 1 Sianów SP Bobolice SP Mścice.

Organizator:

Nauczyciele wychowania fizycznego