Konkurs ,,Zachodniopomorski Lider NGO 2021” dla organizacji pozarządowych

Dodano: 19 października, 2021 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

Organizacje pozarządowe z terenu województwa zachodniopomorskiego mogą zgłaszać się do konkursu ,,Zachodniopomorski Lider NGO 2021”. To już czwarta edycja konkursu, w którym na organizacje z regionu (stowarzyszenia, fundacje, koła gospodyń, wopr-y, itp.) czekają nagrody finansowe i wyróżnienia.

Cel konkursu to wyróżnienie ciekawych inicjatyw zrealizowanych przez organizacje pozarządowe w 2020 roku, uhonorowanie i promocja działań zachodniopomorskich organizacji, wzmacnianie wizerunku organizacji z regionu oraz zwiększenie świadomości mieszkańców województwa na temat działalności społecznej.

Konkurs przewiduje przyznanie nagród w poniższych kategoriach:

1. Zachodniopomorski Lider NGO 2021 – za najlepszą inicjatywę zrealizowaną w roku kalendarzowym 2020; kategoria główna,
  2. Zachodniopomorski Lider NGO 2021 – za najlepszą inicjatywę zrealizowaną w roku kalendarzowym 2020 przez organizację zarejestrowaną w latach 2019–2020; kategoria nr 2,
  3. Zachodniopomorski Lider NGO 2021 – za najlepszą inicjatywę zrealizowaną w roku kalendarzowym 2020 przez organizację, której budżet za rok 2020 nie przekroczył 25.000 zł; kategoria nr 3,
  4. Zachodniopomorski Lider NGO 2020 w pandemii – za najlepszą inicjatywę zrealizowaną w roku 2020 skierowaną na bezpośrednie wsparcie osób poszkodowanych w związku z pandemią; kategoria nr 4 (Specjalna).

W kategoriach 1-3 zwycięzcy otrzymają nagrody finansowe:

– kategoria główna: 2.500 zł dla Laureata oraz 2 wyróżnienia po 1.300 zł,

– kategoria nr 2 (dla organizacji powstałych w latach 2019-2020): 2.500 zł dla Laureata oraz 1 wyróżnienie 1.300 zł,

– kategoria nr 3 (dla organizacji, których budżet w 2020 r. nie przekroczył 25.000 zł): 2.500 zł dla Laureata oraz 1 wyróżnienie 1.300 zł.

Organizator ma również prawo do przyznania dodatkowych nagród i wyróżnień.

W konkursie mogą uczestniczyć organizacje pozarządowe w rozumieniu art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2021 r. poz.1038).

Wszelkie informacje nt. zasad konkursu znajdują się w regulaminie na stronie internetowej Organizatora – link.

Zgłoszenia można przesyłać także w formie elektronicznej – link do formularza do 31 października 2021 r. do Organizatora, który jest Partnerem Samorządu Województwa w zakresie organizacji konkursu.

Organizatorem konkursu jest Pracownia Pozarządowa, która jest realizatorem zadania zleconego na podstawie umowy z Samorządem Województwa Zachodniopomorskiego.

1. Ponadto – zbliża się akcja wolontariacka ,,Godzina dla Szczecina i Twojej miejscowości” organizowana przez Regionalne Centrum Wolontariatu. Do udziału zaproszone są grupy wolontariuszy (bez względu na wiek), czy też wolontariusze indywidualni, którzy zrobią coś pożytecznego na rzecz swojej lokalnej społeczności. Szczegóły akcji na stronie www: https://www.polites.org.pl/godzina-dla-szczecina-i-twojej-miejscowosci-pazdziernik-2021/
formularz-zgłoszeniowyDOCX0.1 MBPobierz
formularz-zgłoszeniowy_pdfpdf0.1 MBPobierz