GKS Orlęta Rosnowo pasmo sportowych sukcesów!

Dodano: 06 lipca, 2022 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

Wiosna 2022 to dla GKS Orlęta Rosnowo pasmo sportowych sukcesów.
W marcu najmłodsi judocy wystartowali w Otwartych Mistrzostwach Gdyni w Judo zdobywając dwa brązowe medale (Aleksander Wcisłowski – Rosnowo, Gracjan Winiecki – Zegrze Pomorskie). W kwietniu Tomasz Pawlak – Rosnowo na turnieju w Toruniu, ze złotym medalem, zakwalifikował się na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Białymstoku, kończąc je na walkach eliminacyjnych. Był to kolejny sukces tego zawodnika, po zdobyciu w listopadzie 2021 V miejsca na Mistrzostwach Polski Młodzików.
Również w kwietniu na start zdecydował się trener Orląt Mirosław Pawlak, zdobywając dwa brązowe medale na V Mistrzostwach Pomorza Weteranów w Judo.
Maj to starty najmłodszych judoków na Mistrzostwach Klubu Sportowego Gwardia Koszalin w Judo, gdzie Orlęta zdobyły 7 medali (złoto – Gracjan Winiecki – Zegrze Pomorskie, srebro – Mateusz Dominiak – Rosnowo, brąz – Maja Żal – Rosnowo, Klaudia Rembowska – Zegrze Pomorskie, Martyna Butkiewicz – Dargiń, Marek Terlecki – Zegrze Pomorskie, Hubert Czerwiak – Grzybnica). Pod koniec miesiąca Aleksandra Pawlak – Rosnowo, wywalczyła złoty medal na Pomorskiej Lidze Judo w Gdańsku.
W czerwcu GKS Orlęta miały intensywny weekend. W sobotę 11 czerwca najmłodsi wystartowali na XXV Ogólnopolskim Turnieju Judo w Dąbrowie zdobywając aż 9 medali! (złoto – Jakub Mróz – Rosnowo, Aleksander Wcisłowski – Rosnowo, Gracjan Winiecki – Zegrze Pomorskie, Zuzanna Wiśniewska – Wyszewo, Hubert Czerwiak – Grzybnica; srebro – Jakub Wiśniewski – Wyszewo; brąz – Zofia Terlecka – Zegrze Pomorskie, Marek Terlecki – Zegrze Pomorskie, Zuzanna Wcisłowska – Rosnowo). Dobrą passę z soboty wykorzystał trener Orląt Mirosław Pawlak, który następnego dnia wywalczył złoty medal na XXII Mistrzostwach Polski Weteranów Judo w Luboniu, uzyskując tytuł Mistrza Polski w swojej kategorii wiekowej!
Wiosenne wyniki to dobry prognostyk na kolejny sezon. Po wakacjach GKS Orlęta wraca na maty reprezentując nasz region na turniejach regionalnych i krajowych. We wrześniu klub planuje przeprowadzić nabór nowych chętnych do uprawiania tej dyscypliny sportu.
Gratulujemy sukcesów! Trzymamy kciuki za kolejne medale i wysokie noty na zawodach, turniejach. Tak trzymać GKS Orlęta Rosnowo!