Relacja z turnieju w Sianowie

Dodano: 20 grudnia, 2022 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

turniej halowy piłki nożnej dziewcząt baner i logotypy

W sobotę 19 grudnia 2022 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sianowie rozegrany został VII Ogólnopolski Gwiazdkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
Wydarzenie sportowe, którego współorganizatorem było Województwo Zachodniopomorskie i współfinansowała Gmina Sianów oraz działacze UKS Victoria SP2 Sianów. W zawodach wzięło udział  16 zespołów w 2 kategoriach wiekowych: 2007-2009 i 2010 i młodsze. W obu kategoriach zespoły podzielono na 2 grupy i rywalizowano każdy z każdym.

W kategorii 2007-2009 w grupie A:
– pierwsze miejsce lepszą różnicą bramek zajęła ekipa Pogoni I Szczecin, która wygrała 2:0 z MLKS Tucholanka II Tuchola 2:0, Leydis Ceramika Łubiana 6:0 i zremisowała 0:0 z UKS Victoria SP2 I Sianów,
– drugie miejsce przypadło Victorii SP2 I Sianów po wygranych z Tucholanką II 1:0, Ceramiką 3:0 i wspomnianym remisem 0:0 z Pogonią I.

W grupie B najlepszą okazała się Pogoń II Szczecin po zwycięstwach po  1:0 z Victorią SP2 II i AP Drawsko (trener Kamil Kuprowski) oraz  remisie 1:1 z Tucholanką I. Drugie miejsce w grupie przypadło Tucholance I .

W meczach półfinałowych triumfowały: Pogoń I, która pokonała 3:0 Tucholankę I  i niespodziewanie Pogoń II po wygraniu 1:0 z Victorią SP2 I. W tym meczu decydującym o awansie do finału sianowianki miały wiele szans na zmianę rezultatu ale nie wykorzystały dobrych okazji. Tak więc w finale spotkały się 2 zespoły Pogoni Szczecin. Lepszą okazała się ekipa Pogoni I, która pokonała zespół Pogoni II w stosunku 1:0. W zwycięskim zespole Pogoni I prowadzonej przez Patryka Gawrona i Klaudię Wieleba wystąpiły: Lena Gracz-Madsen, Kalina Paplicka, Klaudia Świątek, Helena Kozak,  Marika Struzikowska, Noemi Zientarska, Paula Buczkowska i Zuzanna Rokita.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Maja Sztramska z Pogoni II Szczecin,
bramkarką Nikola Synówka z Victorii SP2 I Sianów, a najwięcej bramek strzeliły: Kalina Paplicka i Noemi Zientarska po 4, obie z Pogoni  I.

W meczu o trzecie miejsce piłkarki Victorii SP2 I Sianów prowadzone przez trenera Jędrzeja Bieleckiego pokonały 1:0 MLKS Tucholankę I Tuchola- trener Marek Zienkiewicz.

W sianowskim zespole grały: Nikola Synówka, Pola Pasik, Eliza Cichoń, Zofia Kudłaczek, Natalia Noworolnik, Maja Malczewska, Aleksandra Małolepszy.

W kategorii 2010 i młodsze w grupie A trzy zespoły po meczach eliminacyjnych zdobyły po 5 punktów i o awansie decydowały rzuty karne. W rezultacie do dalszych gier awansowały z pierwszego miejsca Leydis Ceramika Łubiana i z drugiego Pogoń II Szczecin. W grupie B pierwsze miejsce przypadło Pogoni I Szczecin a drugie Tucholance II.  W decydujących meczach o awans do finału Leydis Ceramika zwyciężyła Tucholankę II 1:0 a Pogoń II pokonała Pogoń I karnymi 3:1. W meczu padł remis 0:0.

W meczu o trzecie miejsce Tucholanka II przegrała 0:1 z Pogonią I.

W finale niespodziewanie Leydis Ceramika Łubiana okazała się lepsza od Pogoni II Szczecin wygrywając 1:0. W zwycięskiej ekipie Leydis Ceramika Łubiana prowadzonej przez trenera Jarosława Waszczuka  grały: Julia Sławińska, Dominika Olkiewicz, Julia Chocha, Weronika Kropidłowska, Maja Ściążko, Lena Łosińska, Oliwia Okrój i Karolina Walkusz.

Zdaniem trenerów najlepszą zawodniczką była Julia Chocha,  a królową strzelczyń Oliwia Okrój obie z Leydis Ceramika Łubiana. Najlepszą bramkarką okazała się Zuzanna Nowacka z Tucholanki II Tuchola.

Pomimo zajęcia piątego miejsca nieźle zaprezentowały się piłkarki Victorii SP 2 Sianów, które w całym turnieju nie przegrały żadnego meczu a awans do serii finałowej przegrały różnicą 1 bramki. W zespole Victorii SP2 I Sianów grały: Zuzanna Kaczorowska, Martyna Ryncewicz, Milena Waleńska, Julia Kaczorowska, Kaja Chojnowska, Hanna Grochowska, Lena Sobieraj, Kornelia Arabasz, Zuzanna Perz, Hanna Nowosielecka, Nadia Tomkowska-Matusiak. Trenerką ekipy była Klaudia Majerczak.

Dzięki pomocy: Komisji ds.Piłkarstwa Kobiecego PZPN, Urzędu Marszałkowskiemu, Powiatu Koszalińskiego, Gminie Sianów, Nadleśnictwa Karnieszewice, PGK Koszalin, ARKA Sianów, Bank Spółdzielczy Sławno Oddział Sianów, GLOBMETAL Koszalin, Kabel-Technik-Polska, Zakład Poligraficzny POLIMER Koszalin była to bardzo udana impreza i nie zabrakło pucharów, dyplomów, nagród rzeczowych w postaci sprzętu sportowego, słodyczy, które wręczali min. przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie Dariusz Draczyński , Wiceprezes UKS Victoria SP 2 Aneta Ryncewicz,  Krzysztof Pasik Wiceprezes UKS Victoria SP 2, Członek Zarządu Klubu Iwona Grub-Malinowska oraz Członek Komisji Rewizyjnej Klubu Przemysław Ryncewicz. W organizacji zawodów pomagali również Członek Zarządu Klubu Artur Rutkowki, Krzysztof Gort i Jędrzej Bielecki. Zawody sprawnie prowadzili arbitrzy Sebastian Wroński i Klaudia Dziubak.

„ZADANIE PUBLICZNE  WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW GMINY SIANÓW”
turniej halowy piłki nożnej dziewcząt baner i logotypy