Powiat Koszaliński

Powiat Koszaliński

A-
A
A+
A
A
A
A
A-
A
A+
A
A
A
A

Aktualności

Finał rekrutacyjnych stoisk powiatu koszalińskiego

Dodano: 19 września, 2022 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

17 września 2022 r. podczas Powiatowego Święta Ziemniaka organizowanego w Niedalinie, gmina Świeszyno, spotkaliśmy się z mieszkańcami gminy i okolic by przedstawić ofertę projektu „Wiem, Badam się, Zapobiegam – badania dla mieszkańców powiatu koszalińskiego w kierunku wykrywania raka jelita grubego” oraz poinformować o bezpłatnych badaniach kolonowskimi, wykonywanych w SP ZOZ MSWIA w Koszalinie dla mieszkańców powiatu koszalińskiego i miasta Koszalin w wieku 55-64 lat (z potwierdzonym obciążeniem genetycznym w wieku 25-65 lat).
Podczas zabawy na terenie rekreacyjnym nad Radwią w Niedalinie, rodziny chętnie korzystały z bezpłatnych porad wykwalifikowanego dietetyka. Kilkanaście osób po rozmowie ze specjalistą ds.chorób nowotworowych, wypełniło ankietę wraz z oświadczeniem i zostało zaproszonych do udziału w bezpłatnych badaniach kolonoskopii. „Mobilny biały namiot” jest już dobrze znany mieszkańcom,  odwiedzamy co roku (od pięciu lat) każdą gminę powiatu, zachęcając do skorzystania z oferty bezpłatnych badań kolonoskopii. Każda osoba odwiedzająca stoisko otrzymała niezbędne informacje dot. badania, ankietę zgłoszenia na badanie wraz z oświadczeniem, publikacje jakie do tej pory ukazały się w projekcie, a także obejrzała film informacyjno – promocyjny wyświetlany podczas promocji projektu podczas wydarzenia.
Było to nasze ostatnie plenerowe wydarzenie, realizowane w ramach Projektu „Wiem, Badam się, Zapobiegam – badania dla mieszkańców powiatu koszalińskiego w kierunku wykrywania raka jelita grubego” .
Badań jeszcze nie kończymy, cały czas zapraszamy do skorzystania, mają Państwo jeszcze czas do lipca/sierpnia 2023 r. lub wyczerpania limitu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za coroczne spotkania, za odwiedzanie naszego stoiska, skorzystanie z porad i badań.
Dziękujemy również organizatorom wszystkich 40 wydarzeń na terenie powiatu koszalińskiego, za serdeczne i zawsze z miłą chęcią widziane stoisko promujące zdrowie.

 


Udostępnij: Facebook | Twitter