Bezpłatne warsztaty wyplatania ze sznurka i  słomy

Dodano: 16 lipca, 2021 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

Samorządowe Centrum Kultury w Sarbinowie zaprasza na bezpłatne warsztaty wyplatania ze sznurka i  słomy w ramach projektu pn. „Zdobycie nowych umiejętności szansą na rozwój gospodarczy i społeczny obszarów wiejskich – III edycja 2021”. Warsztaty dedykowane są do 12 przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Województwa Zachodniopomorskiego (tylko po jednej osobie z organizacji !!!).

W ramach warsztatów planuje się przeprowadzenie:

Warsztatów z podstaw makramy (3 spotkania po 5 godzin).
 I spotkanie
– wprowadzenie do tematu,
– praca praktyczna – wykonanie kwietnika oraz liści na drewnie.
II spotkanie
Wykonanie makaty na ścianę oraz lampionu ze słoika.
III spotkanie
Wykonanie anioła (2 sposoby) oraz breloka ozdobnego.

Warsztatów wyplatania ze słomy (2 dni, po 6 godzin).
Dzień 1
– Prezentacja historii plecionkarstwa, publikacji i przykładowych wyrobów plecionkarskich.
– Omówienie materiałów – słomy żytniej i dartki wierzbowej (ich pozyskiwania) oraz narzędzi – igieł.
– Nauka podstawowych splotów w szyciu ze słomy techniką spiralną.
–  Wykonie płaskiej formy – maty na stół.

Dzień 2
– Wykonanie koszów rozrostowych na chleb, tradycyjnie używanych podczas wypiekania domowego chleba lub wykonanie misy do zbierania lub suszenia ziół.

Realizacja zadania przeprowadzona zostanie w miesiącach wrzesień-październik.
Osoby zainteresowane proszone są o dostarczenie wypełnionej deklaracji udziału (w załączeniu) osobiście do Samorządowego Centrum Kultury w Sarbinowie (ul. Leśna 2) lub przesłanie na adres e-mail: aldona.prusinowska@scksarbinowo.pl.
O rejestracji zgłoszenia udziału w warsztatach decyduje kolejność wpływu deklaracji.
Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 947110152

plakat projektu KSOW warsztaty tworzenia ze sznurka i słomy

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 –Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „ Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Karta uczestnictwa KSOW 2021pdf0.1 MBPobierz
Karta uczestnictwa KSOW 2021msword0.1 MBPobierz