Powiat Koszaliński

Powiat Koszaliński

A-
A
A+
A
A
A
A
A-
A
A+
A
A
A
A

Aktualności

Bezpłatne warsztaty na temat odnawialnych źródeł energii w Sarbinowie 8 listopada

Dodano: 28 października, 2019 | Autor: sylwia.wozniak@powiat.koszalin.pl

Bezpłatne warsztaty na temat odnawialnych źródeł energii w Sarbinowie

Zapraszamy na warsztaty dotyczące finansowania i funkcjonowania odnawialnych źródeł energii, które połączone będą z wizją lokalną funkcjonujących instalacji OZE (program w załączeniu). Zajęcia odbędą się 8 listopada br. w Samorządowym Centrum Kultury w Sarbinowie przy ul. Leśnej 2. Rejestracja uczestników odbywa się poprzez stronę internetową: https://www.pine.org.pl/warsztaty-oze/.

Wydarzenie sfinansowane zostało przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Warsztaty są częścią projektu pt.: „Polityka klimatyczna szansą dla województwa zachodniopomorskiego. Jak ją wykorzystać?” realizowanego przez Fundację Instytut na rzecz Ekorozwoju oraz Fundację Baltic Natura.

Bezpłatne warsztaty na temat odnawialnych źródeł energii w Sarbinowie

Zawsze chciałeś spytać sąsiada jak to jest mieć panele fotowoltaiczne na dachu i produkować własny prąd? Teraz masz ku temu okazję. Przyjdź na nasze spotkanie, a dowiesz się jak działa domowa instalacja fotowoltaiczna od jej właścicieli. Na warsztacie w dniu 5 października 2019 roku w Samorządowym Centrum Kultury w Sarbinowie, ul. Leśna 2, poznasz tajniki działania instalacji fotowoltaicznych w dwóch domach prywatnych oraz obiekt niespodziankę. Warsztat rozpoczyna się o godzinie 14:00 (program w załączeniu).

Jeśli wciąż zastanawiasz się czy kupić, czy nie kupić instalację OZE na swoje potrzeby przyjdź na nasz warsztat. Zapoznasz się z aktualnym systemem wsparcia dla domowych wytwórców energii w Polsce oraz możliwościami dofinansowania swojej inwestycji. Wydarzenie jest bezpłatne dla każdego po zarejestrowaniu się poprzez stronę internetową: https://www.pine.org.pl/warsztaty-oze/.

Wydarzenie sfinansował dla Ciebie Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Jest to część projektu pt.: „Polityka klimatyczna szansą dla województwa zachodniopomorskiego. Jak ją wykorzystać?” realizowanego przez Fundację Instytut na rzecz Ekorozwoju oraz Fundację Baltic Natura.

Jest to część cyklu warsztatów, które odbędą się jeszcze w następujących miejscach:

Szczecin, Szkoła Podstawowa nr 35, ul. Świętoborzyców 40, 27.09 (piątek) od godziny 16:00. Warsztat połączony z oglądaniem instalacji fotowoltaicznej wspólnoty mieszkaniowej.

Gmina Dobra, pow. łobeski, sala posiedzeń Rady Gminy, Hala Sportowa, ul. Strażacka 3, 26.09 (czwartek) od godziny 14:00. Warsztat połączony z prezentacją prywatnej instalacji fotowoltaicznej.

Gmina Karlino, Homanit Arena, 4.10 (piątek) od godziny 14:00. Warsztat połączony z terenową prezentacją farmy i dachowej instalacji fotowoltaicznej w przedszkolu.

Szczecinek, Centrum Edukacji Ekologicznej w Szczecinku, 18.10 (piątek) od godziny 10:00. Warsztat połączony z prezentacją instalacji OZE zgromadzonych w budynku CEE w Szczecinku.

Czaplinek, Czaplinecki Ośrodek Kultury, 9.11 (sobota) od 14:00. Warsztat połączony z terenową prezentacją instalacji OZE na terenie gminy.

Tarnowo, Ośrodek Agroturystyczny Młyn nad Starą Regą, 28.11 (czwartek) od godziny 14:00. Warsztat połączony z pokazem instalacji funkcjonujących w ośrodku: fotowoltaika, pompa ciepła, elektrownia wodna.

Pyrzyce, Geotermia Pyrzyce, 29.11 (piątek) od godziny 10:00. Warsztat połączony z oprowadzaniem po instalacji geotermalnej w Pyrzycach.


Udostępnij: Facebook | Twitter