80 000 zł dla OSP z Powiatu Koszalińskiego

Dodano: 26 kwietnia, 2023 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

26 kwietnia 2023 r. w Starostwie Powiatowym w Koszalinie odbyło się spotkanie Wicestarosty Koszalińskiego Tomasza Tesmera z Komendantami Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Koszalińskiego.
Wydarzenie związane było z udzieleniem dofinansowania w roku 2023 ze środków budżetu powiatu koszalińskiego przeznaczonych na ochronę środowiska dla Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych (Strzekęcino, Mielenko, Osieki, Polanów, Biesiekierz, Wyszewo, Dobrzyca, Gozd)
w łącznej wysokości 80 000,00 zł:

1. Ochotnicza Straż Pożarna w Strzekęcinie  w kwocie 10 000,00 zł na zadanie pod nazwą: „Doposażenie  jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu koszalińskiego w sprzęt niezbędny do usuwania skutków powodzi, nawałnic i katastrof budowlanych” – zakup agregatu prądotwórczego 230V/400V
2. Ochotnicza Straż Pożarna w Mielenku w kwocie 10 000,00 zł na zadanie pod nazwą: „Doposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu koszalińskiego w przyczepę ratowniczą do przewozu sprzętu ratownictwa ekologicznego, służącego do likwidacji katastrof ekologicznych”
3.
Ochotnicza Straż Pożarna w Osiekach w kwocie 10 000,00 zł na zadanie pod nazwą: „Doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiekach poprzez zakup masztu oświetleniowego (najaśnicy)
4.
Ochotnicza Straż Pożarna w Polanowie w kwocie 10 000,00 zł na zadanie pod nazwą „Doposażenie ratowników OSP w Polanowie w sprzęt ratownictwa drogowo-technicznego – zakup pilarki ratowniczej.
5
. Ochotnicza Straż Pożarna w Biesiekierzu w kwocie 10 000,00 zł na zadanie pod nazwą: „Doposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu koszalińskiego w nowoczesny sprzęt akumulatorowy służący do likwidacji katastrof ekologicznych”
6
. Ochotnicza Straż Pożarna w Wyszewie w kwocie 10 000,00 zł na zadanie pod nazwą: „Doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszewie w pompę pływającą z osprzętem