17.07.2021 Bezpiecznie w Polanowie

Dodano: 22 lipca, 2021 | Autor: agnieszka.kulesza@powiat.koszalin.pl

17 lipca 2021 r. w Polanowie (gm. Polanów), powiat koszaliński wziął udział w wydarzeniu pod nazwą “Bezpieczne wakacje” w Parku Miejskim w Polanowie. Przedsięwzięcie miało na celu poprawę bezpieczeństwa podczas wakacji oraz zapewnienie aktywnego wypoczynku mieszkańcom gminy, gościom i turystom. Atrakcyjny program przyciągnął wielu odbiorców w każdym wieku, którzy z zainteresowaniem podchodzili do naszego stoiska. Zapraszaliśmy mieszkańców powiatu koszalińskiego do profilaktyki, wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach kolonoskopii w ramach projektu „Wiem, badam się, zapobiegam – badania dla mieszkańców powiatu koszalińskiego w kierunku wykrywania raka jelita grubego”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się porady dietetyka, który wykonywał bezpłatną analizę składu ciała. Każda osoba odwiedzająca stoisko otrzymała niezbędne informacje dot. badania, ankietę zgłoszenia na badanie wraz z oświadczeniem, publikacje jakie do tej pory ukazały się w projekcie, a także obejrzała film informacyjno – promocyjny wyświetlany podczas promocji projektu przez cały dzień.
Dzięki dużemu zainteresowaniu ze strony odbiorców udało nam się zrealizować zadania związane z promocją projektu jak również skutecznie propagować dbanie o własne zdrowie mieszkańców i wykonywanie profilaktycznych badań, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowym życiem.
Warto podkreślić, iż z ofertą bezpłatnych badań odwiedzamy co roku (od czterech lat) każdą gminę powiatu. Świadomości i chęci dbania o własne zdrowie jest u naszych mieszkańców coraz więcej, co nas bardzo cieszy.
Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie! Najbliższe wydarzenie, podczas którego zaproszeniami na bezpłatne badania kolonoskopii będziemy interesować mieszkańców gminy Mielno odbędzie się 22.07.2021 – Sarbinowo „Spotkanie z kulturą”
namiot informacyjno promocyjny projektu Wiem, badam się, zapobiegam namiot informacyjno promocyjny projektu Wiem, badam się, zapobiegam