Wydarzenie

Data: 06.11.2024
Sieć Informacyjno-Doradcza w Koszalinie we współpracy ze Stowarzyszeniem Turystyki Pomorza Przedniego [TVV e.V.] serdecznie zapraszają na wydarzenie on-line „Zrównoważona turystyka w Euroregionie Pomerania- szanse i wyzwania”, które odbędzie się w dniu 6 listopada 2024 roku.Zrównoważona turystyka, znana również jako turystyka miękka lub odpowiedzialna, dąży do zaspokojenia potrzeb podróżnych i mieszkańców, jednocześnie dbając o oszczędne korzystanie z zasobów oraz zachowanie integralności kulturowej i różnorodności ekologicznej. Nienaruszona przyroda i krajobraz są kluczowe dla atrakcyjnych doświadczeń turystycznych, które promowane są poprzez świadome zachowania związane z podróżowaniem i wypoczynkiem.

Podczas wydarzenia poruszony zostanie temat promowania zrównoważonej turystyki w regionie przygranicznym oraz w jaki sposób ramy polityczne i instytucjonalne oraz współpraca z lokalnymi multiplikatorami mogą wspierać zrównoważony rozwój.

Podczas wydarzenia – organizatorzy zapraszają do dyskusji na temat narzędzi służących zmniejszeniu negatywnego wpływu na klimat oraz ograniczeniu zanieczyszczenia powietrza i wody. Poruszone zostaną również kwestie związane z zachowaniem różnorodności biologicznej i integralności kulturowej. Zaprezentowany zostanie przykład najlepszych praktyk, praktyczne wskazówki i przewodnik dotyczący wdrażania pierwszych kroków w kierunku zrównoważonych działań w turystyce.
Zapraszamy do udziału!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie.
-czas trwania: 10:00-13:00
-miejsce: seminarium on-line na platformie zoom –  ZAREJESTRUJ SIĘ!